Wpis z mikrobloga

@ART_31ja: Hmm bzdury new age bez żadnych podstaw naukowych?
Równie dobrze możesz zapytać co psychologia na wyganianie złego duszka błotnego w Afryce poprzez ssanie napletka dziecka albinosa.
  • Odpowiedz
@ART_31ja: Jeżeli chodzi o tarota, to da się go wykorzystać w (auto)terapii. Tylko nie jako przewidywanie przyszłości, ale jako punkt zaczepienia do skojarzeń i refleksji.
  • Odpowiedz
@ART_31ja: Szczerze znałem księdza co choć miał zakazy jakieś teologiczne itd., bo nawet jakaś dyscyplinarka mu groziła, z wioski mojej ciotki, co z babką uzdrowicielką robili biznes. Ona korzystała z ludzi co on ją polecał, a ona karmiła go co tydzień wystawnie z wódeczką, domowym rosołkiem, prawdziwym schabowym itd. Tutaj ona jako psycholog ośmiesza swój fach, ale druga jest jeszcze lepsza, choć lata temu, czasy szkoły średniej, na rok na psychologa
  • Odpowiedz
  • 3
@galicjanin: Ja zrozumiałam, że ta mama się do kogoś przeniosła na czas nagrywania. Ona mówiła w pierwszym odcinku co występowała, że mieszka z mamą. I też ta mama była w tym mieszkaniu jak ją Magda informowała, że bierze ten ślub w ciemno.
  • Odpowiedz
@ART_31ja: to jest ich wspólne mieszkanie, co zresztą widać. Wydaje mi się zresztą że nieważne jak religijna by nie była, ale raczej młoda dziewczyna nie jebnęłaby sobie takich obrazów i ogólnie takiego wystroju xD
  • Odpowiedz
  • 1
@ART_31może to jakaś próba zrzucenia odpowiedzialności za swoje postępowanie na wyimaginowany "los"? Wiecie: to nie moja decyzja czy wina, to było zapisane w gwiazdach. Czyli takie co najmniej częściowe zdanie się na zewnątrzsterowność, jakaś ucieczka od wolności. To jedna strona.

Bo jest i druga, bo wyobrażam sobie, że paradoksalnie jako element terapii to może być nawet częściowo skuteczne, szczególnie w sytuacji, gdy mamy do czynienia z osobami nadto analizującymi swoje zachowanie
  • Odpowiedz