Wpis z mikrobloga

@rafau16: a coś bliżej, np.
- jak duża? Im większa tym lepiej czy jest jakiś limit?
- jaki budżet?
- jakieś indywidualne preferencje typu możliwość odwrócenia układu lewo/prawo, możliwość pionowego montażu GPU etc.
@purrminator potrzebuję obudowy do komputera, który będzie jeździć na streamingi, plany zdjęciowe do pracy z montażem w locie oraz z motion capture na Unrealu. Budżet bez ograniczeń. Obudowa docelowo będzie jeździć w transportowym case. Nie potrzebuję szyby ale must have to USB C na froncie. Ze względu na częsty transport zdecydowałem się na chłodzenie wodne (by uniknąć wyginania się płyty głównej) procek - AIO Silent Loop, GPU ma chłodzenie w zestawie -
@rafau16: a to ustępuję pola kolegom "po fachu" bo jeśli jednym z wymogów jest regularny transport to nie obędzie się bez solidnego researchu. Napiszę tylko że sam bym się w Dark Base Pro 901 nie pchał z kilku prostych powodów: jest za droga w stosunku do tego co oferuje, przeładowana zbędnymi "ułatwieniami" (czyt. gadżetami) i wcale nie jakaś rewolucyjna w layoucie/designie. Z kolei Lian Li jest rewelacyjny (zwłaszcza najnowszy 011 Dynamic
@purrminator do tej pory miałem komputer w obudowie rackowej, ale niestety ciężko tam upchać chłodnice, a płyta główna po paru latach wyzionęła ducha od ciężkiego radiatora CPU ( ͡° ʖ̯ ͡°) Nie zależy mi na aspektach wizualnych, bo poza GPU w kompie nic raczej świecić się nie będzie. Takie najbardziej satysfakcjonujące mnie ficzery poza możliwością upchania tego wszystkiego to wydajny airflow, USB C i możliwość instalacji sporej ilości
nie jestem pewny czy wejdą tam dwa AIO?


@rafau16: do mniejszej (zwykłej) wersji wchodzą trzy 360-tki. Do modelu XL wsadzisz trzy 420-tki.

Dodatkowo mogą to być grube radiatory. Po zamontowaniu na topie (w "zwykłej" O11) chłodnicy o grubości 38 mm pozostaje mnóstwo przestrzeni i nie ma najmniejszych problemów z "haczącą" płytą główną.
gomjeden - >nie jestem pewny czy wejdą tam dwa AIO?

@rafau16: do mniejszej (zwykłej)...

źródło: 20231024_223930

Pobierz
@rafau16: to może jedna propozycja na szybko: Phanteks Enthoo Pro 2 w wersji Closed (bez szyby). Solidny wół roboczy w który wrzucisz 2 chłodnice i nawet 12 dysków (fabrycznie 4). Jasne, nie wygląda ale obudowy typowo użytkowe nigdy nie grzeszyły wyglądem...
Link do produktu na stronie producenta: KLIK
Link do sklepów z tą budą w ofercie: KLIK