Wpis z mikrobloga

  • 0
@cysiekw: żaden z nich niema tdp ~40W ( _)
szukam czegoś pokroju xeon d-1541

CPU Specifications
Total Cores
8
Total Threads
16
Max Turbo Frequency
2.70 GHz
Intel® Turbo Boost Technology 2.0 Frequency‡
2.70 GHz
Processor Base Frequency
2.10 GHz
Cache
12 MB
TDP
45 W
jadę na 10500t ale zastanawiam się czy jest coś taniej i wydajniej :P


@mati1990: No to albo taniej albo wydajniej.

dlatego minimum 8/16


Pod 2 VMki i Docker? Chyba niezbyt wiesz ile może ogarnąć jeden wątek procesora.
  • 0
@L3gion: dla pfsensa żeby ogarną lana po 10gbe 4t, proxmox 2t, no i zostaje 6t dla dockera. zależy czego używasz, np mam między innymi przeglądarkę bo kilka dysków na usb - miałem dużo dropów pakietów jak zasysałem dane przez smb pomarańczką, musiałem mieć innego kompa do tego, a teraz loguje się z innego kompa do serwera, odpalam zasysanie odłączam się a to sobie na serwerku pobiera :D jedno urządzenie i brak
@mati1990: tdp to nie jest miara pobierane mocy. Tdp to ilość generowane go ciepła. Tak z głowy to lepiej poszukać proc z wiekszym performance / Watt.

Druga spraw to overprovisioning. Daj dla pfsense 8c, dla docker 6c i będzie git (dla 8c total). Dell stosuje od 3 do 5 overpeovisioning dla cpu
  • 0
@kutafonixor: to co polecasz minimum 8/16 do routeroserwera który chodzi 24h zamiast 10700t? najtaniej, lga/bga niema znaczenia. Szkoda że nie ma płyt oem z lutowanym ryzenem 5800u, są mini pc ale nie mają portów pcie. no chyba że znasz jakiś minipc z 1x 10gbe, 2x 1gbe port i możliwość podpięcia przynajmniej 4 dysków sata (raid5)+ 2x nvme+ 4hdd usb 3.0?
Nie ma takich gotowych mini pc. Nawet serwerów z SFF nie ma za bardzo. Jest fujitsu primergy chybs jako jedyny ale sam serwer to ponad 7k za sensowną konfigurację. Ja mam miniserwer na starym xeonie, 4c/8t i w sumie to aż nadto. Ta i5 która masz to i tak całkiem spoko, w homelab to nie CPU a ram jest problemem bo zawsze jest go za mało