Wpis z mikrobloga

Podejście numer 2 do nowego kompa:
Procesor: Intel Core i5-13600K - czy warto wybrać 14600K? i7 to chyba grzejniki straszny jest?
Wentyl: Noctua NH-U12A chromax.black - czy może wybrac chłodzenie wodne?
Mobo: MSI MAG Z790 TOMAHAWK WIFI DDR4 - Intel Z790
Grafika: MSI GeForce RTX 3060 VENTUS 2X 12G OC, LHR, 12GB GDDR6 - tak na wyrost raczej, komp do pracy w pakiecie Adobe
Kingston Fury Renegade Black 64GB (2x32GB) DDR4 3200 CL16
Samsung SSD 980 PRO, M.2 - 500GB - systemowy/programy
Crucial MX500, 2,5" - 2TB - roboczy, do tego wpadną 2 HD ze starego kompa jako magazyny/backupy
Seasonic Focus (GX-850) - 850W
Fractal Design North Chalk White

Coś zmienić?

#pcmasterrace
  • 15
  • Odpowiedz
  • 0
@tomeek85: kurnia, nazywa się tak samo XD a tej na DDR5 u mnie nie ma :/ jestem uwiązany trochę do tego sklepu, bo mam do nich zaufanie, 4 kompy już u nich składałem, wybiorę komponenty, zamówię i odbiorę super poskładane, zetro trabli ;)
  • Odpowiedz
  • 0
@tomeek85: jest demon XD co mogę uznać za minus to obudowa, byłem przyzwyczajony do poprzedniego coolteka, fractal nie jest zbytnio user friendly. Śrubki XD żeby rozebrać obudowę, dyski na śrubki XD jakaś porażka. I jeszcze bieda z wiatrakami, default to dwa wiatraki z przodu. Doładowałem w opór, dwa z boku, dwa na górę, jeden z tyłu XD w trybie silence kręci się jeden od coolera na procku z prędkością cca 700
  • Odpowiedz
@Evzen_Huml: No to super, niech teraz służy przez lata. Ja też jestem ze swojego bardzo zadowolony. Po przesiadce z 8700k czuje wielka różnice w prędkości oraz grach. Pozdro
  • Odpowiedz