Wpis z mikrobloga

Dlaczego nowy premier Słowacji Robert Fico nienawidzi Ukrainę?
Coś czego raczej w Polsce nie przeczytacie, a tłumaczy dlaczego przyszły rząd na Słowacji będzie tak antyukraiński.
Czyli jak publiczne upokarzanie kogoś i przy okazji całego kraju (dwa razy) może się nie opłacać.
I to długo po czasie.
https://www.politico.eu/article/slovakia-new-prime-minister-robert-fico-ukraine-war/

#ukraina #wojna #slowacja #polityka
konradpra - Dlaczego nowy premier Słowacji Robert Fico nienawidzi Ukrainę?
Coś czego ...

źródło: Zrzut ekranu 2023-10-23 065928

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 14
@Yurakamisa: Tymoszenko trudno nazwać prorosyjską. XD To typowy wytwór tamtejszej oligarchii politycznej.
Utrata twarzy przez polityka ktorzy rządzi krajem czy poniżenie władz kraju to dość ważna sprawa
Ale rozumiem że u nas w Polsce tylko "deszcz pada".
  • Odpowiedz
@konradpra:

„Wojna na Ukrainie nie zaczęła się rok temu, zaczęła się w 2014 roku, kiedy ukraińscy naziści i faszyści zaczęli mordować obywateli Rosji w Donbasie i Ługańsku” – powiedział.


W oczywisty sposób Rosja jest winna agresji przez swój imperializm. Ale prawda wcale nie jest taka oczywista, bo jednak większosć ludzi na tamtych terenach była prorosyjska. I pamiętam jak to wygladało.
oydamoydam - @konradpra: 
„Wojna na Ukrainie nie zaczęła się rok temu, zaczęła się w ...
  • Odpowiedz
@konradpra Słowacja jako wielce strategiczny kraj może się kręcić jak się jej podoba. Ma małe przełożenie na świat. Z drugiej strony szukają wsparcia przy rewizjonistycznych Wegrach. Jesli chodzi o nas, myślę, że tutaj relacje powinny się ochłodzić i mam nadzieję, że były lekcja dla naszych polityków, że realizować cele trzeba z Ukrainą, ale z pozycji siły, stawiać warunki.
  • Odpowiedz
@SoplicaTadeusz źle się wyraziłem. Chodzi mi o to, że nie szukają wsparcia w Wegrach, ale szukają wsparcia, bo znajdują się przy rewizjonistycznych Wegrach, którzy w opcji max ostrzą zęby nawet na obecnie polski Spisz (albo Orawę:( - przepraszam, nie pamiętam dokładnie).
  • Odpowiedz