Wpis z mikrobloga

Mirki,

Przyszedł moim rodzicom rachunek za prąd na 3,7k, dopłaty za poprzednie półrocze. Średnio płacili ok 200-300 na 2 miesiące. Pytanie czy może miał ktoś podobną sytuację i wie czy można coś zrobić w tymprzypadku? Nie jest możliwe aby coś pobrało tyle prądu, numer licznika się zgadza (na obudowie, nie sprawzałem jeszcze w software). Czy w ogóle istnieje prawdopodobieństwo pomyłki? Przecież tam nawet nie ma czynnika ludzkiego bo zczytują radiowo..

PS Adres rozliczania się nie zgadza (o jeden numer przestrzelone)
PS2 Sąsiad ostatnio zainstalował fotowoltaikę, ale nr licznika jest ok..

#prad #elektryka #tauron #pge #energetyka #gorzkiezale #pytanie #rachunki
  • 14
  • Odpowiedz
@SowaZ: jest tym bardziej jak to zczytują radiowo mi przyszedł rachunek na 2k za wodę XD okazało się że jakas wada w zczytywaniu byla nie wchodziłem w szczegóły przeliczyli na nowo wyszlo 150zl XD nie wiem jakie systemy ma tauron ale warto powalczyć jechac niech to przelicza jeszcze raz bo to dziwne w #!$%@? 4k za prąd co oni pol okolicy oświetlali?
  • Odpowiedz
@SowaZ: skontaktuj sie z dostawca, przygotuj podstawowe dane takie jak identyfikator/nr odbiorcy, biezacy i poprzednie rachunki. Sytuacja wskazuje na jakas awarie sprzetu lub blad systemu.
Byc moze tez rodzice zmienili oferte na jakas "ekstra oferte" np przez telefon.
  • Odpowiedz
@SowaZ: Masz rachunek za poprzedni okres, tam masz odczyt, masz rachunek za aktualny okres, tam masz odczyt, masz dostęp do licznika to sobie odczytaj ile jest zużyte - czy to wszystko jest spójne i się zgadza?
  • Odpowiedz
  • 0
@Buczero Dzięki za nadzieję, właśnie o to chodzi, żę tyle kasy na prąd to aż musi coś trzeszcześ, żeby tyle pobierało..

@ZielonaOdnowa Również dzięki za odp. Wiesz może jak się kontaktować z PGE? Rodzice po jakiejś godzinie ponoć się gdzieś dodzwonili, pani niby przyjeła reklamację, ale nie podali maila, tylko nr tel. Brak info zwrotnego a termin płatności już minął..

@rewter: Właśnie nie wiem jak to jest rozpisane, mam rachunek z
  • Odpowiedz
  • 0
@ZielonaOdnowa: Niestety chatu nie ma, dobić sie do nich telefonicznie to jakaś katorga a do oddziału mam z 100km Xd Ale zrobie u nich konto i powiąże z klientem. Zobaczymy.. Dzięki
  • Odpowiedz