Wpis z mikrobloga

Jak neutralizować pressing w EA SPORTS FC 24?

W ten weekend przeżyłem coś co jeszcze nie zdarzyło mi się od FIFA 17 – nie wziąłem udziału w lidze weekendowej w której chciałem wziąć udział. Dwukrotnie odpadłem na poziomie eliminacji. Dlatego proszę Was o kompletny poradnik jak reagować na pressing przeciwnika. Jakieś zagrania, formacje, styl gry cokolwiek…a fajnie raczej by było wszystko co wiecie a co Wam pomaga gdy przeciwnik stosuje pressing.
Nie powiem zrobiło się to frustrujące, komputer gra przeciw Tobie, przetrzymasz trochę dłużej piłkę to doskoczy do Ciebie zawodnik, podasz szybciej to też stracisz.

Dodatkowo wkrada się jakiś chaos w grę, niedokładność, piłkarze przeciwnika są straszliwe dynamizowani, są niemal wszędzie na sprint'ciea, w taki wypadkach każdy przypadkowy pinpong staje się łupem przeciwnika. Czasami aż kamera szaleje (efekt podobny do nagłej zmianie formacji np. przy uruchomieniu pułapki offside'owej).

Z tego wszystkiego wydaje się niska kara do kondycji i innych statyk wynikająca ze zmęczenia. Ba czasami myślę że działa to odwrotnie – przy każdym włączeniu pressingu przez przeciwnika pierwsze propozycje zmian zamiast ok 60 minuty pojawiają się dla mojej drużyny w 35 minucie jako koszt ciągłego gonienia za akcją. A nawet gdy przeciwnik odczuje negatywne skutki – to cyk 5 zmian i jedziemy od nowa.

Najgorsze jest to że nie raz czujesz że przeciwnik jest w zasięgu, zupełnie do ogrania ale gdy włączony zostaje pressing i zaczynasz grać przeciwko zmasowanego AI, które nawet przewiduje podanie, zmniejsza dystans pomocników i obrońców do Twoich zawodników, bezkarnie kopie ich po kostkach to nagle stoliki się wywraca i przeciwnik jest już po za zasięgiem.
Kiedyś pressing to było ostatnie chwilowe koło ratunkowe które nie raz powodowało efekt odwrotny od zamierzonego – duże zmęczenie i duże dziury w obronie – dziś to juz nie jest ryzyko, wóz albo przewóz a chyba już wszyscy jako pozycje wyjściową traktują stosowanie pressingu . Proszę o pomoc.

#fifa #fifa24 #eafc24 #eafc #ut #fut
  • 4
  • 0
@amn1337: wstydzę się tego jakie frustracje i wściekłości przeżyłem w ten weekend. W piątek odpadłem w eliminacjach - stwierdziłem no spoko może wpadłem w niewłaściwe otoczenie gdzie Ci najlepsi się właśnie kwalifikują. Do niedzieli uciułałem punkty na kolejną kwalifikacje grając w lidze 5. I znowu odpadłem gdzie brakło 1 meczu (do tej pory dwa ostatnie zwykle oddawałem bo już nie były mi potrzebne a tu losy ważyły się dwukrotnie do ostatniego
  • 0
@Psychol7: wybacz nie rozumiem o co Tobie chodzi. Tak jak napisałem brałem udział jedynie wtedy kiedy chciałem (np. miałem czas i chęci na granie) ale mimo tej nieregularności mistrzostwa stały przede mna otworem.