Wpis z mikrobloga

Wiem ze marne szanse ale co mi szkodzi sprobowac. To w koncu wypok :)

Czy jest tu przedstawiciel firmy #wago ?
Kiedys jakis miras wrzucal materialy ich promujace chyba na tagu #automatyka wiec moze ma jakies kontakty. Niestety zapomnialem ktory to wiec nie zawolam. Jak ktos pamieta to moze zawolac za mnie :P

Otoz mam w robocie pewien "problem" z jednym z ich "urzadzen". Jak eplanista wyslal oficjalne zapytanie do supportu to dostal odpowiec z cyklu "odwal sie" i niczego zesmy sie nie dowiedzieli. A raczej dowiedzielismy sie ze to urzadzenie (a raczej uklad) dziala w taki sposob w jaki producent nie przewidzial :P
Skonczylo sie na tym ze musialem jechac do klienta i kombinowac co sie odjaniepawlilo ze to dziala tak jak producent nie przewiduje, a co najlepsze...dziala poprawnie :)) Serio magia sie z tym odwala.

I dlatego mialbym kilka pytan i chcialbym odpowiedzi ale nie na zasadzie "masz tu instrukcje i wal sie". Wiec moze mniej formalnie bedzie komus latwiej takowych udzielic :D
Taguje tez #pracbaza bo moze ktos zna kogos w robocie co zna kogos :)
  • 2
Jak już zaciekawiłeś to podaj jakie to urządzenie i jak działa "niechcący"?


@To_ja_moze_pozamiatam: Urzadzenie to za duzo powiedziane. To uklad jak na picrel.
Producent odpowiadajac na nasze pytanie stwierdzil ze mozliwe sa 2 opcje dzialania.
1-uklad pracuje w trybie bez kontroli (swieci sie zielona dioda)
2-uklad pracuje w trybie kontroli (rozlaczasz go)

I w trybie kontroli mozliwe sa 2 opcje:
1-kontrolowany uklad jest niedoziemiony (swieci sie zielona i czerwona dioda)
2-kontrolowany
gorzki99 - >Jak już zaciekawiłeś to podaj jakie to urządzenie i jak działa "niechcący...

źródło: Screenshot_1545

Pobierz