Wpis z mikrobloga

#kalendarzliturgiczny #wiara #kosciol #katolicyzm

Sobota 21 Października A.D. 2023
Błogosławionego Jakuba Strzemię Biskupa i Wyznawcy
Wspomnienie Świętego Hilariona Opata
Wspomnienie Świętych Urszuli i Towarzyszek Dziewic i Męczennic

Lekcja (Flp 1, 3-11)
Dzięki czynię Bogu mojemu, ilekroć was wspominam, zawsze, we wszystkich modlitwach moich modląc się za was wszystkich z radością, za wasz współudział w Ewangelii Chrystusowej od pierwszego dnia aż dotychczas. A ufam, że ten, który rozpoczął w was dobrą sprawę, dokona jej aż do dnia Chrystusa Jezusa. Jakże to jest słuszne, abym tak sądził o was, bo przecież noszę was w sercu, a wy wszyscy współuczestnikami radości mojej jesteście i w więzach moich, i w obronie, i w umacnianiu Ewangelii. Albowiem świadkiem mi jest Bóg, jak pragnę, abyście wszyscy byli w sercu Jezusa Chrystusa. A modlę się o to, aby miłość wasza pomnażała się nieustannie w umiejętności i we wszelkim zrozumieniu, abyście umieli rozeznać, co ważniejsze; a byli szczerzy i bez skazy na dzień Chrystusowy, napełnieni plonem sprawiedliwości przez Jezusa Chrystusa ku czci i chwale Bożej.

Ewangelia (J 10, 11-16)
Onego czasu: Rzekł Jezus do faryzeuszów: «Jam jest pasterz dobry. Dobry pasterz życie swoje daje za owce swoje. Lecz najemnik i ten, kto nie jest pasterzem, do którego nie należą owce, na widok zbliżającego się wilka porzuca owce i ucieka, a wilk porywa i rozprasza owce. Najemnik zaś ucieka, bo jest najemnikiem i nie troszczy się o owce.
Jam jest pasterz dobry; znam swoje i one mnie znają; jako mnie zna Ojciec, a ja znam Ojca. I życie swoje oddaję za owce moje. I inne owce mam, które nie są z tej owczarni. I te muszę przyprowadzić i słuchać będą głosu mego, i stanie się jedna owczarnia i jeden pasterz».

Ilustracja:
Autor nieznanyBłogosławiony Jakób Strzemię
drzeworyt na papierze, 1842-1874
Muzeum Narodowe, Kraków, Polska
BenedictusNursinus - #kalendarzliturgiczny #wiara #kosciol #katolicyzm

Sobota 21 Paź...

źródło: 329

Pobierz