Wpis z mikrobloga

#bekazpisu #bekazpo #koalicjaobywatelska #konfederacja #tusk #polityka

Tak dziś idąc do pracy, przypomniało mi się, że tusk przez 8 lat nie podniósł ani razu kwoty wolnej (o 2 zł, chyba, bo musiał)... Zarabiało się 36XX zł i zaczynało płacić podatki. Można było być na progu ubóstwa, pobierać jakieś świadczenia dla biedaków i płacić dochodowy ;P

Powoli wracają mi wspomnienia dlaczego tego ch... tuska tak bardzo nienawidziłem po 8 latach jego rządów.

Ciekawe czy teraz będzie lepiej...
  • 7
@przekliniak:

Tylko mi nie mów, że przez 8 lat jechałeś na minimalnej i nie byłeś w stanie podnieść swoich kompetencji i znaleźć lepszej pracy??


Huh, jak dobrze, że w kapitalizmie-liberalizmie wystarczy podnieść kwalifikacje i będzie się wiecej zarabiac. Dobrze, że nie istnieje krzywa popytu i podaży, nie mówiąc o modelu statytycznym dla tej złotej myśli. Wszyscy mogą byc bogaci. Tylko trzeba wcześniej wstawać. A jeszcze odnośnie rządu PO to fakty są
@przekliniak: nie. Ja zauważam jak tusk - ktory wszedl do sejmu jako liberal gospodarczy - gnebil 100% polakow niska kwota wolna, co powodowało że ani ja, ani ty mielismy utrudnione bogacenie się. Kwota minimalna podana jest jako ujaskrawienie absurdu...

Otrzep się z propagandy i zaakceptuj jak toksyczne i antyrozwojowe to bylo - dla calego Panstwa.
@gris123:

Kwota minimalna podana jest jako ujaskrawienie patologii. 36xx zl i płaciłeś dochodowy. Pobierałeś zasilki socjalne i płaciłeś podatki od dochodów.

To było antyrozwojowe, antypolskie, bo dotykalo 100% pracującej populacji. Uniemożliwiało bogacenie się.

Czy zarabiales 4, 6, 10 k... i tak placiles dochodowy już po pierwszej pensji...