Wpis z mikrobloga

#stomatologia #zeby #ekstrakcja

witam serdecznie
czy ktos z tutaj zgromadzonych mial ostatnio wyrywaną czwórkę? niestety mhsze wyrwac na zalecenie ortodontki, gora nie jest symetryczna z dolem (,)
jaki mniej wiecej jest tego koszt i powikłania po? boli mocno? coś puchnie? jestem po ekstrakcji czterech ósemek i mam już dosc bólu i szwów XD
  • 7
  • Odpowiedz
@M1r3cz3k: jak boli to zmień dentystę. Po różnych przeżyciach bałem się panicznie wizyty u stomatologa. Aż w końcu trafiłem na taką która bezboleśnie zrobiła mi porządek w ryju. Starsza babka, ale póki będzie praktykować nie pójdę do innego dentysty.
Wszystkie ósemki, piątka, kilka kanałów.
  • Odpowiedz
  • 0
@woj_st: normalne rwanie ósemki też nie boli, chyba że muszą je chirurgicznie wycinać - to ok, tu już się robi nieciekawie xD
  • Odpowiedz
  • 0
@bbr555 znaczy bolalo bo osemeczki siedzialy twardo pod dziaslem, byla masa ciecia i wiercenia niestety, ale moze tez wyolbrzymiam, bo co chwile coś XD w ciagu roku dwa zabiegi kortykotomii, rozwalane cale płaty dziąseł, cztery ósemki i szwy to jak juz slysze „ekstrakcja” lub „wyrywanie” to dostaje ptsd i mam dosc XD ale jesli zwykly zab nie przystwarza tylu problemow to wspaniale
  • Odpowiedz
@M1r3cz3k: usunięcie czwórki ze wskazań ortodontycznych to zazwyczaj w porównaniu z zatrzymaną ósemką pikuś. Po 3 dniach nie będziesz pamiętał, że miałeś zabieg. Jesli chodzi o ceny oj to różnie bywa zależy od tego gdzie to robisz. Myślę, że mniej niż 300 nie będzie, a górny próg to tylko jak fantazja poniesie. Myślę, że taka średnia to może być koło 500 zł. Sprawdź na stronie gabinetu, w którym będziesz usuwać. No
  • Odpowiedz
@M1r3cz3k: no po zabiegu, jak znieczulenie puści to nie jest przyjemne uczucie. Dźwięki trochę przerażające. Z jednej ósemki miałem tylko korzeń już zarośnięty częściowo dziąsłem. Żadnego bólu w trakcie ekstrakcji. Pani Felicja wiedziała o mojej fobii, więc przez kilka pierwszych zabiegów przed wstrzyknięciem znieczulenie smarowała wcześniej dziąsło jakimś żelem znieczulającym o smaku jabłkowym. Jak już się przestałem bać, to powiedziała że stosuje go tylko u dzieci i może byśmy przestali. Przestaliśmy.
  • Odpowiedz