Wpis z mikrobloga

Cześć,

Czy przy przewozie roweru na bagażniku samochodowym montowany na haku zbiera się na nim dużo brudu? Mam na myśli trasę na kilkaset kilometrów w różnych warunkach. Jeśli tak, to czy stosujecie jakieś pokrowce?

#rower #szosa
  • 5
@Parseval: jeździłem w ulewie, trochę się ubrudzi. Pamiętaj przetrzeć łańcuch. Raz zostawiłem rower po deszczu na noc na bagażniku, na zewnatrz. Rano się zdziwiłem, jak szybko pokrył się rdzą.

Co do pokrowców: latem mozna zobsczyc dość sporo rowerów transportowanych na bagażniku, nie kojarzę, żebym chociaż raz widział jakiś pokrowiec.
  • 0
@bzdecior Faktycznie też nigdy nie widziałem takiego pokrowca. Jestem trochę przewrażliwiony w obawie o swój rower kiedy myślę o jakiejś dalekiej trasie gdzie w trakcie może się rozpętać jakiś armagedon. W dodatku nie przepadam za pucowaniem napędu i zgrzytającym piachem :D
@Parseval sporo jeżdżę z rowerem. Nie ma problemu z brudem. Zdarzało mi się jeździć w burze i wtedy wystarczyło go przetrzeć. Dużo też zalezy od samochodu. U mnie praktycznie cały rower się chowa. Jak chcesz pokrowiec to zobacz velosock. Robią dedykowane do przewożenia rowerów na haku