Wpis z mikrobloga

Tusk chciał dać 800 plus w czerwcu a tu nagle nie ma pieniędzy.


@Sergey14: opierał się na kłamliwej propagandzie rządu, która dług wypychała poza budżet i kłamała na temat stanu finansów.
  • Odpowiedz
@SzybkieSondy: A teraz na czym się opiera skoro dostęp do informacji ma taki sam jak w sobotę przed wyborami? Jacy wy jesteście ludzie naiwni. Będą was ruchać na zmianę PiS z PO. Ale symetryści najgorsi, co nie? Ja jestem symetrystą i jestem z tego dumny.
  • Odpowiedz
albo na szybko stworzy bubla budżetowego, albo zostanie odwołana. Za każdym razem wygrywa PiS xD.


@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Jest jezcze jedna opcja. Oni nie musza nic tworzyc na szybko bo juz to maja. Moze pomysleli o tym wczzesniej. Teraz tylko kwestia poprawek i po temacie. A plus jest taki jak pisalm wczesniej. W prypadku ustawy budzetowej adrianek robi to co jedye w zyciu potrafi - podpisze.
  • Odpowiedz
bo juz to maja.


@gorzki99: Wątpię szczerze mówiąc. Bez pełnego obrazu danych nie stworzysz dobrej ustawy budżetowej. A obraz ten będą mieć dopiero gdy fizycznie obejmą władzę i zobaczą co jest w ministerstwach. Min Fin celowo opublikował miesiąc po czasie informacje. Właśnie dlatego by PO nie mogło się przygotować przed wyborami.
  • Odpowiedz
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Szczere to ja tez watpie. Inteligencja to ostatnie o co bym posadzal politykow :P
Ale scenariusz calkiem normalny. Ze skoro sie przygotoujesz na przejecie wladzy i widzisz jak to wyglada to patrzysz w przod.
Oczywicie ze szczegolow nie dogras bo nie wiesz jakie glebokie jest bagno w ktore wpadles. Ale ogolne ramy moznaby juz miec przygotowane.
  • Odpowiedz
Ale ogolne ramy moznaby juz miec przygotowane.


@gorzki99: Sęk w tym, że gadamy o ustawie budżetowej - najważniejszej i najbardziej skomplikowanej ustawie każdego roku. To nie jest ustawa o podatku cukrowym.

Ministerstwo Finansów celowo ponad miesiąc się spóźniło z publikacją danych. Właśnie dlatego by opozycja nie mogła się przygotować.
  • Odpowiedz
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: OK zgoda ze to istotna ustawa. Na tyle istotna ze rezydent nie ma prawa weta wobec niej (nie wiem czy moze skierowac do tk).

Ale to nadal ustawa. Austawy mozna zmieniac. Wiec jak sie dogadaja i na szybko uchwala to sami sobie przeglosuja. A potem wprowadza "ustawe o zmianie ustawy" I znow se przeglosuja. Tylko ze takato juz chyba preydent moze zawetowac. Wiec lepiej zrobic to od razu dobrzeno
  • Odpowiedz