Wpis z mikrobloga

Hej. Zauważyłem, że ostatnio telefon ładuje mi się jakby dłużej, wolniej. Za pomocą apki sprawdziłem prąd ładowania i nie przekracza on 700-800 mA (a najczęściej jest 150-300) na oryginalnym kablu, którego od zawsze używam. Zmieniłem przewód USB C z oryginalnego na inny, prąd podskakuje do 1400-1600 mA I tak się utrzymuje. Zmieniłem na kolejny z microUSB i adapterem na USB C - prąd 1400-1600 stabilnie. Próbowałem różnych ładowarek z różnymi kablami i tylko na jednym, oryginalnym jest problem ze zbyt małym prądem. Zaczął mi wyskakiwać nawet komunikat, że niski prąd ładowania, żeby sprawdzić podłączenie kabla. Przewód normalnie przesyła dane między telefonem a komputerem. Pytanie, bo jestem w tej materii zielony - czy przewód USB C ma jakąś elektronikę, która się mogła sfajczyć? Tylko przy tym kablu zauważyłem, że końcówka (to wpięta w telefon) i ładowarka są mocno ciepłe po ładowaniu. Kupiłem nowy kabel, który po 3 dniach też zaczął wykazywać problem z niskim prądem ładowania. Nie wiem już, czy to mój telefon psuje kable czy co się dzieje. Na innym telefonie też jest mniejszy prąd ładowania z użyciem tego przewodu. Może wypowie się specjalista? Nowy przewód był z IKEA, kupiłem go wiedziony pozytywna opinia pana z kanału Rafał Bielawski iFixthis , który zrobił wnikliwy test kabla Lightning.

#elektronika #informatyka #kiciochpyta #smartfon #telefony
  • 9
@mcichy10: raczej w drugą stronę, jeden z mirków (elektronik serwisant) prowadzi kanał na yt gdzie ostrzega użytkowników iPhonów przed tanimi przewodami z lewymi emarkerami. Mówił że spotkał się z uszkodzonymi telefonami od Apple przez podrobione przewody, nic nie mówił o takich sytuacjach z telefonami postawionymi na Androidzie.
Im większy prąd puścisz przez przewód ten może bardziej się grzać. Im wyższe napięcie będzie, tym lepsza izolacja jest potrzebna. Jak przewód nie spełni
@mcichy10:


No to może przewód po prostu dokonał żywota. Oryginał czy nie, już parametrów nie trzyma.

Tak jak piszesz.


Mówisz o iFixthis Rafał Bielawski?

Tak

Ja aż tak negatywnie nie jestem nastawiony na Baseusa. Traktuje ich jako tanią markę, ale która nie (mi jeszcze nie nabroiła) niszczy sprzętu. Mam też ich szybką ładowarkę i działa.
Co do najtańszych ładowarek to bym unikał. Na własne oczy widziałem mały wybuch w środku super