Wpis z mikrobloga

#polityka #bekazlewactwa
Co powinien zrobić pis aby utrzymać się przy władzy?Zainwestowaliśmy zbyt dużo w opanowanie wszelkich instytucji, mediów i spółek skarbu państwa aby to teraz tak po prostu oddać opozycji. Wg mnie pis powinien działać tak:
1. Duda powierza misję tworzenia rządu Morawieckiemu aby jak najbardziej opóźnić działanie opozycji. W tym czasie prowadzić negocjacje z PSL w sprawie utworzenia nowego rządu.
2. W negocjacjach obiecać dużo ludziom PSL - nieproporcjonalnie więcej niż to wynika to z rozkładu głosów. Pokazać PSLowi, że w negocjacjach z pisem mają dużo lepszą pozycję niż z KO i Lewicą. Brakujących posłów kupić za stanowiska z konfederacji, ale nie dawać im zbyt ważnych stanowisk ministerialnych, czy w SSP.
3. Zaproponować Kosiniakowi bycie premierem z perspektywą poparcia jego kandydatury przez pis w kolejnych wyborach prezydenckich. Kluczowe ministerstwa zachować, rolnictwo, gospodarke, sport, środowisko, infrastrukturę można dać PSLowi. W razie czego utworzyć/wydzielić jakieś ministerstwa aby zaspokoić ambicje personalne polityków PSL - min leśnictwa, funduszy wsi itp.
4. Pokazać gesty dobrej woli przez zmiękczenie przekazu TVP nt PSLu a nawet chwalić ich program i pokazywąc jako zbliżony do programu pisu. Łączyć a nie dzielić z PSLem.
5. Jako gest dobrej woli wprowadzić szybko jakieś reformy dla rolników - np: 1000zł zapomogi dla każdego zrejestrowanego w KRUS, ulgi podatkowe, dofinansowania do maszyn, albo jednorazowe dopłąty od pogłowia bydła/trzody.
6. Jak mimo to się nie uda i Kosiniak wybierze KO, to zastosować maksymalną obstrukcję dla opozycji - mobilizacja wyborców wsi za pomocą TVP, powierzenie tworzenia rządu Kosiniakowi a nie Tuskowi (żeby zasiać ferment), wykorzystać weto prezydenta i TK do blokowania co gorszych ustaw, wykorzystanie funduszy ze spółek skarbu państwa do zasilenia prawicowych fundacji i mediów na chude czasy itp.
Jak myślicie?
  • 5
@dr_minorek: Jakby Kosiniak wszedł w koalicje z PIS, ludzie by go znienawidzili pewnie bardziej niż Kukiza, to byłby jego polityczny koniec bo PiS by się go szybko pozbył, a po takiej akcji nikt by już z nim polityki nie robił. PSL nie wejdzie w koalicje z PISem neva eva
@HereAfter: Tyle że PSL przed "fuzją" z Hołownią wypadał poza sejm. Na serio sądzisz że gdyby się nie połączyli to antypisowcy by głosowali na PSL zamiast na KO czy Hołownię, Lewicę ewentualnie? Ich rdzenny elektorat zanika razem ze wsiami i miasteczkami, to co zostało przejęte przez PiS. Ogólnie perspektywy na przyszłość słabe. A Hołownia drugi raz w takim mariaż nie wejdzie jak przetrwa tą kadencję, po prostu nie będzie to już