Wpis z mikrobloga

Mirki szukam stoperów do uszu do spania, które uczynią mnie głuchym na noc. Wszystkie modele do spania mają informację, że nie odcinają dźwięku alarmu i rozmów itp. Natomiast nie wiem czy takie do pracy są wygodne do spania i się do tego celu nadają. Nie muszą być nieodczuwalne, bo przyzwyczaiłem się do spania w stoperach i różnym gównie w uszach.

Nie chcę słyszeć kompletnie niczego, nawet mogę spłonąć razem z domem podczas pożaru ale chcę się w końcu wyspać w wolne dni.

Mój słuch w nocy, to jest jakiś dramat. Śpię w stoperach (obecnie jednorazówki) i masce na oczach, zasypiam szybko ale budzi mnie pierdnięcie chłopa trzy miasta dalej. Najgorzej, gdy dźwięk jest głośny. Moja narzeczona ma tendencje do kaszlu w nocy. Kiedy ona zakaszle, a zakaszle praktycznie każdej nocy, to ja się zrywam momentalnie z walącym serduchem i już nie zasnę. Dzisiaj kolejna noc pod rząd kiedy położyłem się mega zmęczony, niewyspany i liczyłem, że w końcu odeśpię, a tu jedno kaszlnięcie po niecałych 6h snu i po spaniu. Pracuję dużo umysłowo, jestem wykończony, chodzę na siłownię, więc fizycznie też bywam zmęczony, a ten #!$%@? organizm nie pozwala mi wypocząć. Mam dość i zazdroszczę ludziom, którzy stracili słuch.

#sen #zatyczki #stopery #bezsennosc #noc #sluch #zdrowie
  • 5
@Adiqus: jak będziesz spal w zatyczkach to jeszcze pogorszysz sprawę, organizm się przyzwyczaja do hałasów

ja też myślałem że potrzebuję ciszy absolutnej do spania ale higiena snu oraz ew. Zatyczki do uszu ale nie kompletnie wyciszające oraz stopniowe rezygnowanie z nich sprawiło że spałem jak aniołek z pociągami towarowymi jeżdżącymi za oknem
@Adiqus: stoperami to nie ma szans na uzyskanie "ciszy absolutnej" - jedyna nadzieja dla Ciebie to budowa komory dźwiękoszczelnej co jednak ani proste ani tanie nie jest (,)
  • 0
@Catmmando: w zasadzie już to zrobiłem. Odkąd pamiętam śpię w stoperach. Będę musiał to kiedyś zmienić ale obecnie po prostu bardzo ale to bardzo potrzebuję się wyspać w końcu.