Wpis z mikrobloga

Hej, zastanawialem sie nad kupnem mieszkania. Wstepnie Gdansk mi sie najbardziej podoba. Jakie dzielnice sa warte uwagi? Patrzalem na Przymorze, Jelitkowo i Brzezno na otodom. Czy sa inne stronki, ktore powinenem przejrzec? Czy moge gdzies sprawdzic czy jakies nowe inwestycje sa planowane? I czy macie jakies wskazowki i protipy dla kogos kto by kupowal pierwsze mieszkanie? Obecnie w Szczecinie siedzie... #gdansk
  • 16
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@palooon: to najpoważniejszy problem masz niejako z głowy, pełna wolność wyboru miejsca, bo okablowanie internetowe wszędzie jest na przyzwoitym poziomie. Skoro ciągnie cię do morza, to najtaniej imo wyjdą Stogi, nieco na uboczu, dzielnica z nie najlepszą opinią ale przyszłościowa, jeśli nastawiasz się na nowe budownictwo.
Jeśli chcesz z buta imprezowo - rewitalizowane okolice Motławy, tam stare budownictwo jest plombowane nowymi inwestycjami lub zabudowywane obecnie tereny postoczniowe (Doki/Wałowa), one się w
@palooon: z dzielnicami, to lepiej powiedz czego oczekujesz od mieszkania na dobrą sprawę i jaki metraż. Bo mi np nie przeszkadzało stare budownictwo i wielka płyta, za to musiałem mieć szkołę i tramwaje/autobusy i PKM pod nosem ze względu na rodzinę. Padło na Morenę 60m z wtórnego za 700k.
@Aeciatko Dzieki, zapamietam :)

@krystal_Tri_tapik Dzieki za info, poludniowych dzielnic bede sie wystrzegal ;)

@panKrzysztofKrawczyk Na razie to oczekiwania mam: 50m+, nie na parterze, z balkonem (zeby klime postawic), w poblizu jakis sklep. Duzy plus za jakis przystanek komunikacji miejskiej w poblizu, w takim duzym miescie jak samochod odpalisz to pewnie polowa czasu stania w korkach. Widok na morze bylby super, ale to raczej za chudy portfel mam...

Tak sie zastanawialem, czy
jakis przystanek komunikacji miejskie


@palooon: no więc pytanie też gdzie byś chciał dojeżdżać. Bo autobusem też staniesz w korku, tramwajem w większość miejsc dojedziesz, ale na drugą część miasta zazwyczaj jednak na około, co zajmie godzinę czasu i szybciej dojedziesz SKMką z takiej Rumi. Wszystkim szukającym mieszkania w GD polecam jednak pobliże SKM. Na przykład Przymorze, Zaspa. Stamtąd też byś miał całkiem blisko do morza. Jest tam mocno zabudowane starym budownictwem