Wpis z mikrobloga

Zliczanie wyników z zagranicy i to, że ludzie z niektórych zagranicznych komisji jeszcze nie zostali wypuszczeni do domów bo protokoły nie zostały zatwierdzone, to jest niebywały skandal i kompromitacja organizacji tych wyborów. PKW boi się nawet o 22 wyjść do dziennikarzy i odwołali konferencję.

#wybory
  • 15
  • Odpowiedz
  • 244
@SkoroTakUwazasz Nie chca wyjść bo sklamali prosto w twarz opinie publiczna podczas wieczornej konferencji prasowej. PKW jest skompromitowane a MSZ robi wszystko by wysadzic te wyniki od srodka.

Typ powiedzial kilka dni temu z ministerstwa - Łukasz Jasina:
oj jakby bylo przykro jakby glosy nie policzono zza granicy.

po czym go zdymisjonowano.

to nie byla opinia szeregowego aparatczyka, wymsknela mu sie instrukcja od rezimowego układu, #!$%@? glosy zza granicy za wszelka cene.
  • Odpowiedz
  • 276
@Shewie: Zgadza się. Może PiS udałoby się coś tym ugrać, ale raczej nie spodziewali się takiej mobilizacji społeczeństwa i takiej frekwencji, która w sumie blokuje możliwość jakiejkolwiek większej manipulacji przy wyniku.

Każdy głos musi być policzony, to jest fundament ustroju demokratycznego. PKW jest skompromitowana.
  • Odpowiedz
to nie byla opinia szeregowego aparatczyka, wymsknela mu sie instrukcja od rezimowego układu, #!$%@? glosy zza granicy za wszelka cene.


@Shewie: niech ujebią. dużo tam starych ludzi siedzących po 25 lat za granicą i głosujących na pis.
  • Odpowiedz
@SkoroTakUwazasz: @Shewie
manipulacją była narracja tvpis + referendum + brak aktualizacji rozkładów mandatów w okręgach + sztuczne ceny przed wyborami + prezenty świąteczne we wrześniu + obniżenie stup + 14stka we wrześniu
mam wymieniać dalej? I oni zdobili 7,6M głosów a cała reszta ponad 13M
  • Odpowiedz
@AdamMechanik: Oczywiście. Co nie zmienia faktu, że dorzucenie referendum do wyborów parlamentarnych i pozostawienie 24h na zliczenie wyników dawało im kolejną opcję do potencjalnego wpłynięcia na wyniki, choć tak jak wspomniałam, przy takiej frekwencji nie było już z czym kombinować. Wykorzystali wszystko co się dało a i tak nie utworzą rządu. To jest ogromna porażka PiS. Na szczęście dla Polski.
  • Odpowiedz
Kanada i USA głosują na ****, reszta już nie.

@jPaolo2: Dokładnie tak jest.

@tomosano: Ja dopiero przy tych wyborach przyjrzałam się ilości osób głosujących za granicą i nie zdawałam sobie do tej pory sprawy, że tak duże kraje jak USA i Kanada (gdzie faktycznie PiS ma zawsze mocną przewagę nad innymi ugrupowaniami) mają tak małą liczbę osób głosujących w stosunku do krajów europejskich (gdzie wygrywa KO, a PiS czasami nie
  • Odpowiedz