Wpis z mikrobloga

#wybory #wojskopolskie #wojsko #pis

jak rysuje się perspektywa naszej armii w kontekście wygranych (de facto) wyborów przez opozycję? O stosunek lewicy do armii to nawet nie pytam xD

Zmniejszenie liczebności wojska/dążenie do jego powiększenia - ale do bardziej realistycznej liczby, niż 300k trepów?Zgaduje, że na pewno pojawia się jakieś czystki w zakresie zawartych przez Błaszczaka umów na dostawy sprzętu.

Co z zaporą na granicy? Żołnierze wracają do jednostek, a w samym murze pojawi się więcej okien/drzwi i bram?

Jako trep po przysiędze sprzed kilku miesięcy który za tydzień zaczyna służbę zastanawiam się, czy mnie po dwóch miesiącach z woja nie wyj3bią xD
  • 22
Jako trep po przysiędze sprzed kilku miesięcy który za tydzień zaczyna służbę zastanawiam się, czy mnie po dwóch miesiącach z woja nie wyj3bią xD @RoyKeane @zjadlbym_kebaba @ps0lak @srgs


Poprzednio chyba były jakieś kontrakty na 12 lat i później out i raczejj az tak zarobki nie rosły bo nie było ciśnienia na 300k (niech ktoś poprawi jeśli się mylę )
@hyrkoen imo polecą umowy za które nie ma dużych kar - niestety pewnie głównie PPO. Płot zostanie, wojsko na granicy też - za wysokie poparcie dla tego w społeczeństwie żeby ktokolwiek odważył się to ruszać. 5 i 6 dywizja pójdą na wieczne wstrzymanie lub coś w stylu zrobienia z nich marketingowego szkieletu do wypełnienia mobilizowanymi na wypadek wojny pelnoskalowej żeby PiS nie krzyczał że znowu jednostki likwidują. Jeśli chodzi o twoje obawy
@Tiab: o jakich zarobkach mowisz wzgledem ludzi na niby-zetach? wazne jest zeby ustalic kto wpadl na pomysl powrotu tego gowna, bo jak trepy a nie pisioorskie urojenia to beda to kontynuowac. bedzie potrzebna ilosc luda do przemielenia w razie czego i tyle. posiedzi sobie ktos z trepami, nic nie bedzie robi odchacza ze zolnierz i jest do przemialu.
@hyrkoen Moim zdaniem DZSW pójdzie się #!$%@?ć, i dobrze bo to patologia. WOT zostanie, i dobrze chociaż zmieniłbym trochę zasady. FA-50 pójdą się #!$%@?ć, AH-64 ucięte do 32 max. Opelotka zostanie bo potrzebna, włoskie gownosmiglowce pod nóż.
@Rocky_Zuma_Skye Dlaczego DZSW to patologia? Byłem na DZSW i WOT - w przypadku DZSW sporo osób wykazywało ogromne zaangażowanie, a i kadra posiadała ogromną ilość wiedzy. Często były to osoby z kilkunastoletnim stażem w stopniach podoficera/oficera. W przypadku WOT - to XD, śmiech na sali, na wyrównawczym szkoliły mnie osoby w wieku 20 lat, które same są w tej formacji od przeszło kilku miesięcy ze stopniem szeregowego, czyli zwykłego elewa XD
Ponadto,