Wpis z mikrobloga

Wg mnie głównym błędem #konfederacja jest jeden z filarów ich istnienia, a właściwie fundament założenia konfederacji czyli kompletna prawoskrętność światopoglądowa to tu powinni szukać przyczyn porażki, ale jeśli by zaczęli to w końcu dojdą do wniosku, ze nie są w stanie przebić sufitu tych kilkunastu posłów na sejm.

Memcen jest fajny (powiedzmy) i trafiający do ludzi tylko wtedy gdy mówi o podatkach i ekonomii. Jak zaczyna się go pytać o stosunek do kościoła, gejów czy Żydów to zaczyna od niego odrzucać i wydaje się odpychający (i słusznie, bo takie są przecież jego poglądy na te tematy). Korwin jest słuchalny wtedy, gdy mówi(ł) o zniesieniu PIT, czy ZUS i o minimalizacji ekonomicznego wpływu państwa na obywateli, a gdy otwiera gębę na temat „homosiow” czy lekkiej pedofilii to czar pryska i zaczyna chcieć się rzygac. Podobnie z bosakiem i nacjonalizmem czy braunem i batożeniem gejów, 5g i innych sprawach, których nie chce mi się wymieniac.

Bo to jest tak, ze popularność, która zdobyła konfederacja oparta była w większości na poglądach ekonomicznych, czyli na popularności partii korwina czy to upr, knp czy Korwin. Wiekszosc potencjalnych wyborców konfederacji jest liberalnych czy stosunkowo liberalnych światopoglądowo, a słuchanie tych wynurzeń konfederatów to zazwyczaj była gorzka pigułka, która należy przełknąć aby spełnić marzenia o wolności gospodarczej i galopującym rozwoju poprzez wolny rynek.
#wybory
  • 15
@rozbojnikalibaba: było kilka gwoździ do trumny ale głównie:

1) nienawiść do UE która ma w polsce jakieś 90% poparcia
2) zamach na kompromis aborcyjny gdzie 83% osób popiera liberalizacje prawa aborcyjnego
3) 5G płaskoziemcy na listach

To są zamordyści którzy nie liczą się ze zdaniem Polaków tylko z kościółkową chorą ideologią i charakteryzują się faszyzmem który ciężko im ukrywać
@rozbojnikalibaba: ja właśnie w 2019 głosowałem na Bosaka bo nasłuchałem się tych wolnorynkowych opowiastek Mencena. I tylko dlatego. Wszedł covid i też byli jedyną partią która w tym całym chaosie zachowała jakiś rigcz.

A potem się zesrało: poparcie pisu w sprawie aborcji i wybuch wojny i jawnie prorosyjskie wypowiedzi różnych jej członków i środowisk skutecznie odrzuciły mnie od nich.
1) nienawiść do UE która ma w polsce jakieś 90% poparcia


@pomidorowymichal1: xD 90? chyba wśród wyborców KO. nawet referendum z 2003 tyle nie wskazywało, a po tylu akcjach i jazdach z UE jest zdecydowanie mniej, 60-65% to realne poparcie
@Rinter: moj rozbrat z konfederacja nastąpił dużo wcześniej, bo dużo wcześniej zaczęło mnie odrzucać od ich poglądów i jawnej antywolnosciowosci, bo przecież tym jest zabranianie ludziom decydowania o tym w jaki sposób chcą żyć. Nie zdążyłem załapać się na czarowanie mentzena, bo już byłem po przeciwnej stronie, gdy zaczął odgrywać znacząca role w konfederacji.

Wielu ludziom (w tym mnie) tez z czasem przychodzi zrozumienie, ze całkowicie wolny rynek jest niewykonalny ale
Wszedł covid i też byli jedyną partią która w tym całym chaosie zachowała jakiś rigcz.


@Rinter: chłopski rozum, błędy poznawcze oraz "zróbmy inaczej niż inni" a nie rigcz.
Wszedł covid i też byli jedyną partią która w tym całym chaosie zachowała jakiś rigcz.


@Rinter: Korwin twierdził, że szczepiomnki na kowid powodują homoseksualizm. Rigcz fchooj.