Wpis z mikrobloga

siema ;)
Jako że niedługo afroamerykański piątek, chciałbym się rozejrzeć za cpu/mobo/ram/psu bo po niemal 6 latach 8600k pomimo oc dostaje czkawki. Celował bym chyba w 7800xd3 bo ostatnie moje 2 procki to był intel i w aktualniej sytuacji pomimo fajnego mobasa mogę co najwyżej wymienić i5 na i7. A teoretycznie am5 ma mieć wsparcie jeszcze przez kilka lat. Pytanie jaka płyta do niego-nie potrzebuje wifi, ledów itd. jedynie przydały by się 2 sloty pod dyski nvme +ewentualnie złącze pod pompkę (aktualnie mam kc3000 1tb na system, planuje dokupić jakiś ~2tb na dane). Do zestawu przydał by się ram, najlepiej taki żeby elegancko ruszył bez nadmiernego grzebania ( ͡° ͜ʖ ͡°) no i do kompletu zasilacz, aktualnie mam 6750 xt, ale pewnie za jakiś czas będzie pasowało wymienić. Obecny który siedzi to supremo 550w. Z góry dzięki ;)
#pcmasterrace
  • 2
A teoretycznie am5 ma mieć wsparcie jeszcze przez kilka lat.


@Looper0vski: nie tylko teoretycznie. Po prostu będziesz miał ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pytanie jaka płyta do niego-nie potrzebuje wifi, ledów itd.


@Looper0vski: a mimo to właściwie każda rozsądna propozycja ma wifi. Nie licząc jakichś zupełnie biedamodeli b650m asrocka.

jedynie przydały by się 2 sloty pod dyski nvme +ewentualnie złącze pod pompkę


@Looper0vski: to w dzisiejszych
@Looper0vski: chcesz działający konfig? Assrock B650e Riptide WiFi - tanie to a dobre. G.Skill TridentZ bez RGB 6000CL30 Expo, zwyczajnie rusza na 6000 a jak ci się nudzi to i 6400CL28 się znajdzie. Updatujesz bios, wsadzasz jakieś nvme i dajesz.