Wpis z mikrobloga

Mam jedno gniazdo od internetu w pokoju w akademiku na dwie osoby, ostatnio pytalem na wykopie jak zrobic żeby podłaczyc do tego kilka urządzeń. Za radą jednego mirka kupiłem access pointa (takiego jak na zdjeciu) ogolnie jest wifi, problem jest taki że działa tylko na
dwóch pierwszych podłaczonych urządzeniach a na reszcie nie. Ogarnia ktoś czemu tak sie dzieje? Trzeba jakoś skonfigurować ten access point czu jest poprostu taki gówniany ze ma limit 2 urządzeń? A może siec w akademiku ma jakąs blokade ze więcej nie można?

#pytanie #pytaniedoeksperta #informatyka #siecikomputerowe #pomocy
zgni00t - Mam jedno gniazdo od internetu w pokoju w akademiku na dwie osoby, ostatnio...

źródło: ap

Pobierz
  • 27
@vikop-ru: xD, Twierdzisz że w TL-WA801 można włączyć NAT? Twierdzisz że tanie i drogie mikrotiki różnią się możliwościami w sofcie? Widać że właśnie gówno wiesz o sieciach.
  • 0
@vikop-ru @Norskee @dktr @ChristianHorner ogólnie to nie ma problemu zawsze moge oddać tego AP bo nawet o to pytałem w sklepie. No ale myślicie że jak podłacze zwykły ruterek to odrazu bedzie działac czy trzeba bedzie sie #!$%@?ć z jakimis ustawieniami ip itp? nie znam sie na tym w ogóle
@zgni00t: Jeśli administrator sieci w akademiku poza ustawieniem dwóch adresów ip/port nie poustawiał innych udziwnień w stylu sprawdzanie TTL, inne niestandardowe autoryzacje to wpinasz dowolny router, ustawiasz tak aby była inna adresacja na podsieci lokalnej niż na tym co dostaje z sieci akademika, swoje ssid/hasło i tyle.
@dktr: odpal sobie emulator tpilnja zjebixtronie, mikrotki różnią się tylko licencjami i hardwarem i mówię ci yo mając dwadzieścia lat doświadczenia w sieciach spierdoxie
@zgni00t: ustaw tego tplinka jako przezroczystego apeka tak żebyś dostawał wszystkie dane z "serwera akademika" i powinno latać jak ta lala. To jest jedno z niewielu urządzeń które jest naprawdę przezroczyste w sieci.