Wpis z mikrobloga

@dziadeq chcesz mi powiedzieć, że Palestyna zrobiła rakiety używając do tego takich materiałów jak rury żeliwne, PP, PE itp? Biorąc pod uwagę, że pracowałem przy montażach rurociągów wody pitnej to dla mnie to brzmi równie legitnie jakbyś powiedział, że wykorzystali worki po ryżu i puszki z fasoli z pomocy humanitarnej i zbudowali tuzin czolgow ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#!$%@? fejkiem jak #!$%@?. Bo naprawdę nie wiem co możnaby
@Myslovitz: No właśnie też mnie to dziwi, chociaż no. podczas drugiej wojny były jakieś samoróbki broni, no ale to była najczęściej jednostrzałowa jakaś broń krótka. Ale zrobić z rur wodociągowych wyrzutnie rakiet co są w stanie wystrzelić rakietę na kilka km? Brzmi nierealistycznie.
@siedze_w_robocopie bo to jakiś bajt. Co najwyżej to mogliby wykorzystać rury osłonowe ze stali jako prymitywne moździerze a raczej armaty. Montowalem rurociągi w różnych technologiach i jedyne zastosowanie jakie widzę to rurę osłonowa nabić prochem i śrubami i używać jak armaty z systemem namierzania „a może w coś trafimy” ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jakbym to mojemu byłemu kierownikowi powiedział co robi w rurociągach 30 lat to by się