Wpis z mikrobloga

Goedenmorgen. Zapewne zastanawiacie się, czemu przywitałem się po holendersku, a nie normalnie, jak przystało na bydlaka ze wschodu, w jakimś gardłowym polskim, serbskim czy innym bieda-języku nie sięgającym pięt Wyższej Cywilizacji. Otóż przywitałem się po holendersku, bo chciałem poczuć się choć przez chwilę jak człowiek, a nie ta mizerna parodia zza Odry.

Zapraszamy z @Leszek_Milewski na odcinek Tetryków, w którym krok po kroku i punkt po punkcie udowadniamy, że w futbolu istnieje podział na Lepszą Europę (pełną profesjonalizmu, tolerancyjną, barwną, potrafiącą #!$%@?ć Mioduskiemu w beret) oraz Gorszą Europę (tych wszystkich śmiesznych przybyszów ze wschodu). Co więcej, wiele wskazuje na to, że Lepsza Europa uważa, że racja leży po jej stronie już w momencie, gdy jedną ze stronów sporu okazuje się Gorsza Europa.

- polscy kibice w mieście - czy cywilizowany świat może w ogóle doznać większej klęski żywiołowej?
- Andrzej Halicki, Dariusz Mioduski, Radovan Pankov - po latach wreszcie poznajemy tożsamość niesławnych Teddy Boysów
- burmistrz Alkmaar - nasze miast jest otwarte dla wszystkich, jesteśmy narodem wyjątkowo tolerancyjnym i pełnym szacunku dla każdego, choćby i najdrobniejszego istnienia. Ale was to trudno nazwać tak dumną nazwą jak "istnienie".
- pan felietonista: nie było mnie tam, nic nie wiem, ale kiedy Lepsza Europa mówi, to wypada jej wierzyć, a nie wpatrywać się w jakieś wideo kręcone przez Gorszą Europę
- Loki Dariusza Mioduskiego czy broda tego kapitana z Piratów z Karaibów, czym można skuteczniej przeprowadzić duszenie?
- Dariusz Mioduski, Goro, Bruce Lee - zapomniane techniki walki w tym atak karkiem na pałkę
- co lepiej zrobić: zaatakować rodziny piłkarzy biegnąć przez murawę BĘDĄC HOLENDREM, czy stanąć w ciągu komunikacyjnym BĘDĄC POLAKIEM? Uuu, trudne pytanie.
- A gdyby tu było przedszkole w przyszłości i Florentino Perez by przyszedł ze swoim wnuczkiem i dostał w pędzel od polskiego ochroniarza?

Ale oczywiście Legia i jej przeboje w Alkmaar to jeden temat, mamy też drugi, równie duży. Polska wzięła i zagrała mecz.

- Michał Probierz - lepszy od Nawałki, Beenhakkera, Sousy i Engela [ZOBACZ JAK, WYGRAŁ DEBIUT, A TAMCI NIE]
- Wyspy Owcze niby leszcze, ale jednak na sztucznej murawie
- i z dużym wiatrem
- i z niską temperaturą
- i jednak graliśmy Pedą, Sliszem, nawet Dziczkiem
- Probierz ma już więcej debiutantów niż Santos
- Piotrula - gość, piłkarz, kapitan, filantrop
- Peda - niby III liga, ale trochę jednak vibe wczesnego Wembanyamy, tak, to ten z NBA
- it's a terrible situation, wszystko jest w naszych nogach

No i co, przycupniemy też na chwilę do tematu ŁKS-u. Jako fan Pana Trenera Kazimierza Moskala mam ciężkie dni, jako fan ŁKS-u mam ciężkie lata. Ale nie poddajemy się, w I lidze nie jest tak źle zresztą i tak.

Dzięki wielkie za kolejny tydzień, przepraszam, że nie było zajawki tydzień temu, ale po nagraniu rano dwóch godzin, potem pięciu godzinach domówki, następnej godziny o meczu i jeszcze godziny o sprawie AZ, piątek poświęciłem na prowadzenie lekcji WF-u oraz walkę o utrzymanie organizmu na nogach ;) Dzięki wielkie za wszystkie suby, lajki, wyświetlenia, łapki w górę, plusy, udostępnienia, dobre słowa, komentarze, pytania, odpowiedzi, równoważniki zdań, emotikony i naturalnie za obecność. To bardzo wiele dla nas znaczy. Dozo za tydzień, pozdrowienia do więzienia, Pankov trzymaj się, Mioduski WAR.

Tag do czarnolistowania: #tetrycy

Tagi tematyczne: #goalpl #pilkanozna #ekstraklasa #reprezentacja #legia

Link do YT:
JakubOlkiewicz - Goedenmorgen. Zapewne zastanawiacie się, czemu przywitałem się po ho...
  • 8
@Jakub_Olkiewicz: Najbardziej chyba w tym wszystkim szkoda Rooyensa. No chłop tu przyjechał, od lat robi bardzo dobre programy stricte nauczające tolerancji i skłaniające do przemyślenia pewnych spraw, a tu jego rodacy odwalili taki chlew. No nie jestem w stanie postawić się na jego miejscu.