Wpis z mikrobloga

Niechaj wszystkie istoty które żyją;

poruszające się, nieruchome czy jakiekolwiek inne, długie i duże,

średnie, małe, subtelne czy odrażające,

Widzialne i niewidzialne,

żyjące daleko i tuż obok,

narodzone czy mające przyjść na świat -

niechaj wszystkie istoty będą szczęśliwe i mają się dobrze.


Rok temu bym pomyślał że to jakieś altruistyczne naiwne brednie. W rzeczywistości jest to brama do stabilności psychicznej i (co prawda nieco głupkowatej) radości.

Źródło: http://sasana.wikidot.com/khp-9-vil

#medytacja
  • 12
@Nemayu: I dobrze, człowiek jest zwierzęciem, jeżeli tłumi swoją pierwotną naturę w imię religii/duchowości/cywilizacji to pozbawia się swojego największego atutu i z kasty wilków przechodzi do kasty baranów.
@Serpentens: Błędnie pojmujesz należenie do kasty wilków. Jesteś bezpańskim psem, który biega z innymi przybłędami i napada na słabe osobniki. Przyjdzie myśliwy i was odstrzeli. Sam jeden odstrzeli was wszystkich. Nawet mu nie będzie was szkoda, bo wie, że postąpi słusznie.

Ten oto myśliwy jest wilkiem, pomimo że nie jest wcale szczególnie uzdolniony. On nawet nie postrzega was jako zagrożenie, bo tworzycie jakąś grupkę bezpańskich psów, które głośno szczekają, ale niewiele
@Nemayu: Stworzyłeś sobie fajną alegorię, ale fakty są takie że ludzie "rozdający karty" albo jak kto woli "pociągający za sznurki" na świecie to są ludzie którzy zachowali swoje zwierzęce instynkty i wykorzystują je do realizacji celów i osiągania sukcesów. Ci którzy dali się ucywilizować może i będę fajnie żyli ale maksymalnie na średnim szczeblu hierarchii.
@Serpentens: Wyjebudda? Fascynujące że można z taką pewnością siebie wypisywać takie farmazony. No cóż, mózg jest plastyczny ale nikt nie twierdził że to się zawsze kończy pozytywnie.
@krzat: Wydaje mi się że @Wyjebudda był raczej zwolennikiem altruizmu ale co ja tam wiem.
Poza tym tacy z was empaci że nie potraficie wyczaić prostego baita, kiedyś trollowałem pisząc że zioło zmienia człowieka w debila, i obrońcy marichuanen zlecieli się jak muchy do gówna nie łapiąc że są ewidentie podpuszczani xD
@Serpentens: Trudno nazwać trollowaniem sytuację, gdy to ty wkładasz więcej wysiłku w postowanie, a na koniec przyznajesz się do tego, że nie masz racji, ale w taki sposób, że nawet tego nie zauważasz.

Odwracam cię tyłem do widowni, a ty sam sobie ściagasz spodnie.