Wpis z mikrobloga

#wybory mam pytanie co do #referendum jak frekwencja będzie powyzej 50% to jest ważne no i moje pytanie co dalej? Dajmy na to, że wiek emerytalny będzie, żeby go nie podnosić, to później przez jaki okres czasu nie można zmieniać wieki emerytalnego? Jak długo są ważne wyniki tego referendum?
  • 13
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Sh3rI0ck no właśnie do tego zmierzam, bo nie wiem co później, żeby zmienić np. wiek emerytalny po wyborach to trzeba kolejne referendum czy co?
  • Odpowiedz
@saimonm: te referendum ma tylko pokazać że "władza pyta lud" że niby jesteśmy wazni. Wiek był już podniesiony ale pisiory obniżyły.
  • Odpowiedz
@saimonm:

Jak długo są ważne wyniki tego referendum?


Tak długo jak masz swoich ludzi w TK i/lub sądach, które rozstrzygając twoje działania sprzeczne z wynikiem wiążącego referendum będą się na nie powoływać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@pierwszynawenus No nie bardzo. Art. 125 p.3 Konstytucji:

Jeżeli w referendum ogólnokrajowym wzięło udział więcej niż połowa uprawnionych do głosowania, wynik referendum jest wiążący.

Co to oznacza w praktyce? Formalnie zapewne to, co @tyrytyty napisała, ale trzeba wziąć też pod uwagę przyszłość: jeżeli PiS za 20 lat wróci do władzy, zrobi sobie kolejną rozbiórkę TK, to wyśle do trybunału przepisy zmieniające którykolwiek z tych punktów i zostaną uznane za nieważne. Plus to
  • Odpowiedz
@yhbgrobdoivbvwamsv: Pisowski pies. To oczywiste, że te pytania są napisane na kolanie na szybko żeby przestraszyć głosujących imigrantami i żeby zagłosowali na pis. Ale co ty mógłbyś o tym wiedzieć, jak dla ciebie tvp to rzetelne źródło informacji o świecie?xD
  • Odpowiedz
e te pytania są napisane na kolanie na szybko żeby przestraszyć głosujących imigrantami i żeby zagłosowali na pis.


@Festiwal_Panczy: pytanie o wiek emerytalny ma straszyc imigrantami? xD Dalej nie umiesz odpowiedziec dlaczego xD

Ale co ty mógłbyś o tym wiedzieć, jak dla ciebie tvp to rzetelne źródło informacji o świecie?xD

@Festiwal_Panczy heh, fajnopolaki jak zawsze z tylu, od czasu popisu tvnu juz te zaklecia nie dzialaja xD
  • Odpowiedz
@yhbgrobdoivbvwamsv: Te pytania są po to, żeby zniechęcić ludzi do głosowania na opozycję, która była za przyjęciem imigrantów na przykład. Ty naprawdę jesteś taki tępy że tego nie dostrzegasz, czy jestem w jakiejś ukrytej kamerze? I używaj polskich liter jak do mnie rozmawiasz, klusek xD
  • Odpowiedz
Ty naprawdę jesteś taki tępy że tego nie dostrzegasz, czy jestem w jakiejś ukrytej kamerze?


@Festiwal_Panczy: czyli widzisz pytanie "Czy jestes za podwzyuszeniem wieku emerytalnego" i myslisz - na ktore zreszta mozesz opdowiedziec na dwa sposoby i myslisz "#!$%@? "opozycja" jest za imigrantami"?
  • Odpowiedz
@yhbgrobdoivbvwamsv: Nie o to chodzi. Chodzi o to, że Tusk już kiedyś podniósł wiek emerytalny. I takie pytanie ma nakierować głosującego, że skoro nie jestem za podniesieniem to nie powinienem głosować na opozycję, tylko na rząd, bo oni go obniżyli i oni są ci dobrzy
  • Odpowiedz