Wpis z mikrobloga

  • 2
@cysiekw: @B3ryl wytlumacz teraz klientowi ze ma połączyć po ftp przez vpn ;)

Tylko jedna usługa jest wystawiona, na userze który ma dostęp tylko do jednego zasobu na dysku, hasło z generatora haseł, otwarty jeden port, wiem nie jest idealnie
  • Odpowiedz
  • 0
@cysiekw: jest wlaczone, banuje po 4 probach, blolowanie po geoip tak sobie bo z calego swiata idzie ruch, blokowanie po domenach juz mi chodzi po głowie bo widziałem ze pula adresow jest węższa

Potrzeba pobrania od kilkunastu do kilkuset gb danych
  • Odpowiedz
@Pan_Slon: to może wystaw to przez jakąś chmurę typu next/owncloud czy coś, żęby plebejusze jak już, to uderzali po http, a nie po dziurawym protokole (jak serio wystawiasz po plain ftp to anielski orszak dla tego serwera xD), jak po SSH i na konto roota to w sumie niewiele lepiej xD
  • Odpowiedz
@Pan_Slon: Reszta portów w sumie też jeśli jest taka możliwość, im mniej portów otwartych na świat tym lepiej ewentualnie ograniczyć do puli z Polski lub adresacji providerów z których korzystają klienci
  • Odpowiedz
  • 0
@secondreality: tylko jeden port jest otworzony, logowanie w inny sposób tylko z puli lokalnych adresow, od strony wan nie ma nic wiecej, root na synology domyslnie nie jest aktywny, przynajmniej cos tak pamiętam
  • Odpowiedz