Wpis z mikrobloga

#izrael #palestyna #wojna

Czy jakiś ekspert może mi wyjaśnić dlaczego Izrael jeszcze nie zdusił Hamasu? Dlaczego Hamas strzela na ulicach Palestyny, dlaczego część żydów chce uciec z lotniska w Tel Avivu? Pytam bo kilkanaście/kilkadziesiąt lat temu, sam Izrael z pomocą USA był w stanie obronić się przed koalicją 8 państw Arabskich, które atakowały ten kraj symultanicznie, jedna wojna trwała 6 dni druga 20, przy znikomych stratach Izraelu. Obecnie jak rozumiem potencjal militarny czy liczba agresorów jest znacznie mniejsza, dlatego zastanawiam się czemu tak długo im to idzie. Jedyne co przychodzi mi do głowy, to fakt że HAMAS jest już faktycznie na terenach Izraela w poprzednich wojnach atakujący atakowali ze swojego terytorium
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy jakiś ekspert może mi wyjaśnić dlaczego Izrael jeszcze nie zdusił Hamasu


@BartShin: A dlaczego Amerykanie nie zdusili islamskich ekstremistów? Dlaczego regularna armia ma problemy z partyzantką? A no dlatego, że partyzantka i terroryści są z natury formacjami rozproszonymi, a Hamas nie istnieje tylko w Strefie Gazy, ale jest wspierany m.in. przez Iran, nie wspominając o tym, że ich ugrupowania działają także w państwach graniczących z Izraelem.
  • Odpowiedz
  • 0
@Hieronim_Josif_Bruegel: Ja rozumiem, ale teren na których operuje obecnie HAMAS, czyli południe Izraela nie jest aż tak rozległy, żeby go oczyścić. Izrael sam w sobie jest bardzo mały, a część południowa jeszcze mniejsza, to nie Afganistan.

Wiem, że jest wspierany przez inne kraje Arabskie, niemniej mi chodzi o te osoby które weszły fizycznie, żeby z nimi się rozprawić
  • Odpowiedz
@BartShin: wspierani są z zewnątrz, innych krajów,
ojciec weźmie udział w ataku, zabiją go no to za parę lat jego syn tak samo pójdzie w jego ślady,
oni tak się tłuką od dziesiątek lat, może być względny spokój przez 5 lat a później taki atak jak dzisiaj bo się zmobilizowali,
teraz jak już pozabijają no to też pewnie będzie spokój na jakiś czas
  • Odpowiedz
  • 0
@SpalaczBenzyny: ja to wszystko rozumiem, bardziej mi chodziło o to że jeżeli już doszło do takiej eskalacji, czyli fizycznego wtargnięcia na teren Izraelu, to dlaczego jeszcze ich stamtąd nie wykurzyli. To że rakiety spadały, spadają czy będą spadały to wiem, zastanawia mnie tylko dlaczego ta cała izraelska armia nie wjechała w Palestyńczyków, którzy przedarli się do południowej części tego kraju. Zwłaszcza, że HAMAS chyba nie ma żadnej obrony przeciwlotniczej, czy
  • Odpowiedz
@BartShin: no przecież to robią, oni są regularnym wojskiem i przecież nie będą działać na rymapł,
jakieś tam ichniejsze służby specjalne pewnie poszły w ruch od razu ale normalne wojsko to jakieś tam rozpoznanie musi mieć aby się nie władować na jeszcze gorszą minę

no i też przecież nie będą równać z ziemią swoich miast, osad w których w tej chwili jest HAMAS
  • Odpowiedz