Wpis z mikrobloga

#pandoragate

Poczytałem komentarze pod tym filmem... jestem załamany - zachwyty i pianie nad czym? Nad tym że zajebiście film zmonotwał Konopsky? Dajcie spokój.

Niepokoi mnie jednak kilka innych faktów. Pierwsza sprawa - to, że dzisiaj dwóch milionerów cwaniaczków z youtuba (Oskarek z bogatej rodzinki z makbuczkiem i zawodowy kreator pato treści) może po prostu wrzucić bezkarnie do jednego wora z Trynkiewiczem innych typków piszących 9 lat temu z nastolatkami. Nie jest mi jakoś specjalnie ich żal, tych, którzy rzeczywiście dopuścili się czynów karalnych. Ale póki co to ilu takich jest w tych materiałach? Jeden? Dwóch? Tymczasem przewinęło się tam znacznie więcej nazwisk. Na miniaturce zestawieni są z potencjalnymi podejrzanymi? O co tu #!$%@? chodzi?

Po drugie - jeszcze bardziej chyba przeraża mnie to, jak bezkrytycznie łyka to ich publika. Jak dwóch gogusiów z internetu może manipulować młodymi odbiorcami dzisiaj mając takie zasięgi i stado owiec, którymi może pokierować w dowolnym kierunku. Oni mogą z dnia na dzień bezpodstawnie zrobić film na dowolnego człowieka i ci ludzie z komentarzy im uwierzą. Dla mnie osobiście, to jest jakiś dramat intelektualny. Ci ludzie, którzy to oglądają i bombardują swoje młode umysły takimi treściami, będą kiedyś decydować o losach naszego kraju. Im się da wszystko wkręcić. Można udupić każdego, można z największego patusa zrobić bohatera - bo tak powiedziało dwóch cwaniaków o ogromnych zasięgach? Do jednego wora wrzucić z Trynkiewiczem, z Hitlerem, wmówić innym, że ten jest zły, a tamten dobry. To jest chore! To jest absolutnie #!$%@? chore.

Po trzecie, gdy sobie przypomnę na czym polega cała tragedia realnej pedofilii, to zdaję sobie po raz kolejny sprawę, że oni zapominają, co to jest prawdziwa pedofilia. Przeraża mnie jak temat ten jest spłycany. Ofiary, często znacznie młodsze od bohaterek z filmu, cierpią w ciszy, drżą na samą myśl o swoim oprawcy. Dziecko, które jest przerażone, zastraszone, sparaliżowane, bezbronne, boi się o tym mówić. Sekielscy zrobili dobry materiał 2 razy. Wczoraj dopiero co wyszedł nowy film "Bagno II: Przemilczane" - gdzie to artyści robią dużo gorsze rzeczy dzieciom - dzieciakom, które tego nie chcą. Kto o tym słyszał? Tymczasem ludziom sie każe interesować jakimiś mało znaczącymi gwiazdeczkami od patokonetnu. Jak tu nie mieć przekonania, że cała ta gówno aferka kręcona jest dla milionów wyświelteń. Jak odrzucić od siebie wrażenie, że tylko chodzi o podział tortu i nowe rozdanie?

Ja jestem osobiście przerażony ludzką nawinością, jaka się wylała w tym tygodniu w necie z tego powodu. Naiwnością i zaciemnieniem młodych często ludzi, którzy to oglądają, klikają i zachowują się jakby komukolwiek to miało pomóc, coś zmienić, prócz stanu kont bankowych obydwu "twórców".
  • 4
@bencvallan: ojjj grubo się z tobą zgadzam. Nagle ludzie też super chcą aby boxdel wrócił (choć imo dobrze że dostał trochę za to szerzenie pato-influencerów i fame mma, bo sam oskarek opowiada że teamX demoralizuje dzieci). Ale ogólnie jestem załamany ludźmi co lecą zapędzeni i dziękują. Choć tak naprawdę zdziwiłem się 2-3 faktami. Tym że Stuu mógł walić do śpiącej laski, gość wysyłający nudesy do lasek [Stuu i ten drugi]
@bencvallan: Nie wypowiadałem się, obserwowałem tylko. Jestem na wykopie kupę lat w wielu aferach brałem czynny udział. Ale ta jest dosłownie "igrzyskami śmierci". Na wyświetlenia. Czekałem czy znajdzie się wśród już bardzo obrzezanego środowiska wykopu ktoś rozsądny..Tam tylko jest jeden typ co ma ciągąty do dzieci. Cała reszta mogła by być każdym z nas w odpowiednich warunkach.
Po drugie - jeszcze bardziej chyba przeraża mnie to, jak bezkrytycznie łyka to ich publika. Jak dwóch gogusiów z internetu może manipulować młodymi odbiorcami dzisiaj mając takie zasięgi i stado owiec, którymi może pokierować w dowolnym kierunku. Oni mogą z dnia na dzień bezpodstawnie zrobić film na dowolnego człowieka i ci ludzie z komentarzy im uwierzą.


@bencvallan: przypominam ci że piszesz to na wykopie gdzie dzień w dzień odbywają się takie