Wpis z mikrobloga

Mam pewien ciekawy przypadek i sobie nie umiem poradzić. W domu mam Proxmoxa z VMką na której mam #mailcow, a w Heztnerze VMkę która jest serwerem #wireguard. Wszystko zdaje się śmigać jeżeli chodzi o przekierowanie portów. Tylko mam jakiś problem z rozwiązywaniem nazw bo kontenery mają connection refused gdy chcą generować TLSA. Z tego co znalazłem w Google to może to być problem z SNAT/DNAT i odpytując się o swój hostname dostaje jobla.

Korzystałem z tego:
https://github.com/chucklessducks/VPS-Wireguard-Nginx-Mailcow

W issues ktoś coś tam wspominał o lepszych iptables -> nie działa
Sprawdziłem inne podobe poradniki i w każdym reguły iptables powodują ten problem z rozwiązywaniem nazw. Firewalli żadnych nie mam więc to jest tylko i wyłącznie problem z iptables.

Ktoś może z #homelab #selfhosted #siecikomputerowe bawił się w takie dziwne tematy/konfiguracje?
Uprzedzając komenatrze typu "ale majla to se lepiej hostuj w jakieś firmie co się zajmuje pocztą" albo "kup vmkę która obsłuży Mailcowa i nie kombinuj", to wiem ale zainteresowało mnie to i chciałem się pobawić ( ͡° ͜ʖ ͡°) A i mam osobny serwer Mailcow ale on jest nieruszalny i zostanie gdzie jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz