Wpis z mikrobloga

Powiedziałem wczoraj, że dzisiaj przetłumacze raport ISW bo ten niemal na pewno opiszę sytuację w Palestynie i Izraelu... otóż myliłem się i jak zapowiadałem jestem bardzo zaskoczony. Praktycznie nic nie powiedzieli, żadnej analizy ani czegokolwiek podobnego, poza krótką notką którą nie warto nawet tłumaczyć. Najpewniej wzięło ich z zaskoczenia i nie zdążyli się na tym skupić, lub uznali, że jest za mało informacji by coś sensownego powiedzieć. Nie mniej szkoda bo to było by ciekawe podsumowanie. Być może się pojawi potem coś większego. Swoją drogą to u nas chyba też Ośrodek Studiów Wschodnich zaskoczyło bo też nic nie nagrał w kwestii Izraela a starają się robić materiały jak najszybciej (o Karabach i mówili jeszcze tego samego dnia) no, ale w końcu weekend. ¯\(ツ)/¯. Przepraszam za wszelkie kłopot, mam nauczkę na przyszłość

#wojna #palestyna #izrael #codziennyisw
  • 4
  • 0
@ZbyszekChaosu: Nie no, akurat wrzucają często coś zaraz po tym jak się jakieś zdarzenie zaczęło. Wrzucają wtedy notkę na początku, że "materiał pochodzi z dnia X z godziny Y i dotyczy szybko zmieniających się wydarzeń"
@Kagernak: jeżeli w Izraelu zostali zaskoczeni tym atakiem, to tym bardziej ISW i OSW. Izrael mocno kontroluje domenę informacyjną, więc jedynymi źródłami informacji są oficjalne komunikaty i niepotwierdzone nagrania palestyńczyków z kałachami. Trochę poczekamy na jakieś legitne info.
  • 0
@missioncritical: To prawda w Izraelu jest cenzura wojskowa. Jak jakaś babka napiszę w necie, że mordują ludzi na ulicy to jeszcze przejdzie, ale jak powie, że zastrzelili żołnierza obok jej domu to już jest na to paragraf.