Wpis z mikrobloga

Cześć Budomirkowie! Jakie proponujecie najlepsze rozwiązanie jeśli chodzi o klimatyzację w domu? 2 poziomy, ogrzewanie podłogowe powietrzną pompą ciepła. Niby da się tak chłodzić, ale opinie o chłodzeniu podłogowym są bardzo różne i nie przekonuje mnie to. Widzę więc 2 albo 3 opcje.
1. Osobna jednostka klimatyzacji. Rozwiązanie chyba najdroższe, ale czy najlepsze?
2. Klimatyzacja kanałowa podłączona do rekuperatora. Ale tutaj chyba mogę ustawić tylko ogólną temperaturę na cały dom?
3. Imo najlepsze jeśli się tak da... wewnętrzne jednostki w każdym pomieszczeniu, które chcę chłodzić, ale chłodzi pompa ciepła, która podczas chłodzenia przełącza się właśnie na taki obieg. Czy są takie gotowe rozwiązania czy trzeba kombinować?

#budujzwykopem #budownictwo #budowadomu
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@milox: Ja będę montował 1 jednostkę na salon z kuchnią. W pokojach nie będzie klimy, będzie reku która będzie w stanie nawiewać chłodne powietrze wieczorem żeby schłodzić parę stopni.
Nie chcę grzyba w kanałach i skroplin.
  • Odpowiedz
  • 2
@milox nie wiem jaki masz układ domu ale na yt klimatyzacjakatowice pokazywał montowanie klimy na klatce schodowej
  • Odpowiedz
Osobna jednostka klimatyzacji. Rozwiązanie chyba najdroższe, ale czy najlepsze?


@milox: nie najdroższe, małe klimy są poniżej 2000zł, możesz całkowicie niezależnie sterować każdym pomieszczeniem

Klimatyzacja kanałowa podłączona do
  • Odpowiedz
  • 0
nie wiem jaki masz układ domu ale na yt klimatyzacjakatowice pokazywał montowanie klimy na klatce schodowej


@zdzi: akurat bardzo nietypowy, ale przejrzę to. Dzięki.
  • Odpowiedz
  • 0
nie najdroższe, małe klimy są poniżej 2000zł, możesz całkowicie niezależnie sterować każdym pomieszczeniem


@Djelon: Serio to będziesz tańsze niż multisplit? Tylko nawet jeśli to minusem jest jednostka zewnętrzna przy każdym pomieszczeniu...
  • Odpowiedz