Wpis z mikrobloga

#zus #podatki #jdg
Przez kilka lat byłem na umowie o pracę u mojego pracodawcy, ostatnio jednak kierownictwo zdecydowało że zwolnienia albo kto chce przechodzi na jdg forma wspólpracy b2b. Koszty utrzymania pracowników były za duże.
Wiadomo, przy takim przejściu nie ma małego zusu oraz podatek 12%, pierwsze miesiące w miarę do zniesienia ale obecnie wszystkie koszty po mojej stronie to ponad 4k miesięcznie więc niedługo będę musiał się zwinąć
Chciałbym nadal wykonywać to co robię obecnie (handel ) tylko b2b z inną firmą. Czy jeżeli znajdę inną firmę z którą wcześniej nie współpracowałem to będę mógł przejść na mały zus oraz ryczałt?
  • 7
@zibizz1: Nie wrócę bo nigdy nie byłem na małym zusie, zawsze miałem jakieś umowy zlecenie lub o pracę.
Tak właśnie chce zrobić zakończyć współpracę z obecnym pracodowcą i zacząc z nowym ale z tego co piszesz to wychodzi że dalej będę płacił duzy zus?
@wiecznybeton: Ale ja już założyłem JDG kilka miesięcy temu i jestem obecnie na B2B dla mojego poprzedniego pracodawcy gdzie miałem umowę o pracę. Jezeli za kilka miesiecy zakończę z nim współprace bede mogl przejsc na mały zus?