Wpis z mikrobloga

@malronos: to nie jest tak ze jak jestes odważny to się nie boisz
jesteś odważny jak się boisz a i tak robisz to co powinnienes
kazdy czuje to samo
to jest archetyp
różnimy się tylko podejściem do emocji
@dongio ale ja tu mówię o naprawdę podstawowych rzeczach jak zwyczajna rozmowa z kimś, kupienie czegoś w sklepie bez kas samoobsługowych, czy też zrobienie czegokolwiek samemu.
@malronos Serio jest tak źle z tobą? U mnie też nie było zbyt kolorowo w dzieciństwie (patologia w domu, i znęcanie się nade mną przez rówieśników w szkole), ale jakoś daję sobie radę w dorosłym życiu.
@JacobKawa czy jest źle? i tak i nie, bo chodzę do pracy, na studia, ale kontakt z innymi to absolutne minimum.
Z tym bojeniem się, to gdy boję się na przykład coś załatwić, ale gdy tego nie załatwię to będę musiał ponieść jakieś na prawdę poważne konsekwencje (czyt. śmierć, więzienie), to wtedy mimo wszystko daję radę.

A co do życia to długo by opowiadać. I tak mi ktoś wyskoczy, że to bait.
@malronos Myślę, że twoja historia to nie bait. Jest dość prawdopodobna. Mój ojciec był bardzo źle traktowany przez swojego, co przeniosło się potem na mnie. Z konsekwencjami tego zmagam się do dzisiaj. Normalnie chodzę do pracy, mam jakiś znajomych, miałem dziewczyny, potrafię być asertywny, ale musiałem ostatecznie to sam przepracować.