Wpis z mikrobloga

@przeo: bezsensowne i tendencyjne pytania obrażają mnie jako obywatela a przez to robią sobie żarty z instytucji referendum. Świadomy obywatel widzi, że to jest polityczna hucpa. Nie mam zamiaru brać w tym udziału. to jest granie w grę pisiorskiej mafii, która to mafia niedlugo straci władzę na szczęście.
  • Odpowiedz
@przeo: Pisowcy najpierw wymyślili że będzie referendum, a potem zastanawiali się jakie będą pytania. To chyba powinno się robić w odwrotnej kolejności. Pytania w tym referendum są bez sensu i zbyt ogólnikowe. Czemu nie ma np. pytania o niedziele handlowe albo aborcję płodów do 12 tygodnia? Sondaże pokazują że ludzie nie chcą brać w tym referendum udziału i nie będzie wymaganej frekwencji, czyli kilkaset milionów złotych zostanie zmarnowane.
  • Odpowiedz
  • 0
@dean_corso: @thorgoth @Bujak @NLatifundium @MuszeZalozycKontoByFiltrowacGowno @Orowerbogatszy @fashq @z_lekka_poirytowany
Nie zrozumcie mnie źle, jako przedsiębiorcy daleko mi do linii politycznej rządu. Moje pytanie miało na celu poznanie opinii ludzi, którzy są temu przeciwni. Czy pytania są głupie? Moim zdaniem nie; na pewno są to kwestie, na które ludzie chcieliby odpowiedzieć. Jeśli chodzi o ukryte intencje, po ludziach w rządzie można, a nawet trzeba spodziewać
  • Odpowiedz
ale tam ma to na cemu poznanie nastrojów społecznych i sondowanie opinii ludzi.


@przeo: przeciez oni to stosuja do glosowania nad zmianami w prawie, a nie do sondowanie opinii ludzi. od tego sa inne narzedzia.
W filmiku jest przyklad, czemu nie na wszystkie pytania, da sie odpowiedziec tak/nie. A bycie przedsiebiorca wcale cie nie nobilituje, bo matczak tez byl, a jest debilem.
qusqui21 - >ale tam ma to na cemu poznanie nastrojów społecznych i sondowanie opinii ...
  • Odpowiedz
@przeo:

Czy pytania są głupie? Moim zdaniem nie;

Przede wszystkim są zle skonstruowane. One brzmią jak sondaż, a powinny dotyczyć konkretnych propozycji prawnych. W przypadku referendum o UE, była jasność za czym głosujesz, podobnie jak w referendum o konstytucji. Weźmy teraz takie pytanie o spółki: czy jakby ludzie byli na nie, to nagle spółki zniknęłyby z giełdy?

@za57o W przypadku kampanii referendalnych, właściwie każdy może się zgłosić do prowadzenia
  • Odpowiedz