Wpis z mikrobloga

Planuję zakup mieszkania w dzielnicy Rury, nie miałem okazji wcześniej z nią obcować stąd zwracam się do osób, które mogłyby wymienić swoje spostrzeżenia żyjąc tam. Interesują mnie okolice wąwozu z uwagi na zieleń, dlatego też wziąłem pod uwagę osiedle Bolesława Prusa. Poza tym dojazd i tu pytanie, czy są już może jakieś bardziej szczegółowe informacje na temat zmian w liniach komunikacji miejskiej?
#lublin
  • 6
@Vectroy: Nie ma, dopiero są na etapie konsultacji, ale raczej nie zmienią za wiele. Niemniej to osiedle jest świetnie skomunikowane z każdej strony, przy Filaretów czy Nadbystrzyckiej masz mnóstwo połączeń do centrum i w różne strony miasta. Okolica jest świetna do mieszkania, wąwóz, sklepy pod ręką, niedaleko Bystrzyca a transport do centrum w mgnieniu oka (nawet z buta to max pół godziny). Osiedle jest bardzo zielone, niestety czynsze są relatywnie wysokie
@Vectroy: Mam dobre wspomnienia z tamtych okolic, niestety w ostatnich latach wróciło z emigracji mnóstwo patologii. Niemniej jednak nie wpływa to znaczenie na bezpieczeństwo i jakość życia. Komunikacja zawsze była, w każdą stronę. Przez większość spędzonego tam czasu nie potrzebowałem używać auta. Dużo zieleni i przestrzeni. Sklepy, sklepiki, usługi blisko.
@Vectroy: Kilkanaście lat mieszkania na Rurach (oś. Norwida)
+ dużo zieleni w najbliższym otoczeniu, blisko wąwóz
+ bardzo dobrze skomunikowana
+ do śródmieścia i centrum to się spacerkiem chodzi
+ bliska odległość do wszelkiej maści sklepów i zielonych ryneczków
+ jak lubisz pojeździć rowerkiem to ścieżka rowerowa czy to nad zalew czy w północne rejony miasta
- kiepsko z parkingami
- dzielnica z dużą ilością studentów, kiedyś mi to nie przeszkadzało,