Wpis z mikrobloga

Czy custom rom daje dużo słabym telefonom np. na snapie 680? Czy takie Redmi 10C działaby jako tako? Bo miałem Redmi note 11 na Snapie 680 i tragicznie działał
#xiaomi
  • 7
  • Odpowiedz
@Gorkel: nie bedzie jakiesj super poprawy, pozbedziesz sie bloatware, nowszy android (co niekoniecznie jest zaleta w przypadku sredniej/niskiej polki), no ale ferrari z tego nie zrobisz.

Natomiast dziwie sie ze narzekaszna rn11 tak strasznie, ten procek to nie flagowiec i seria 8, ale nie jest jakis dramatyczny, a specyfikacja jest calkiem niezla.
Ok miui ma swoje wymagania, no chyba ze pozalowales i wziales wersje 4gb, no to niestety, aktualnie jesli
  • Odpowiedz
  • 0
@PurpleHaze: Ciągle fon ubijał apki w tle, zostawiłem przeglądarkę na jakimś artykule, chciałem do niego potem wrócić to nie ma opcji- strona ładowała się od nowa XD Wszystko odpalało się po jakimś czasie. Redmi Note 11 to telefon albo dla dzieci albo dla starców. Ewentualnie nigdy nie trzymałeś lepszego telefonu w dłoni albo masz anielską cierpliwość. Zepsuli niemiłosiernie serię, się napatrzyli Chińczycy na Apple i zrobili 10 wersji w serii
  • Odpowiedz
@Gorkel: no to jest przypadlosc miui, ze musisz to skonfigurowac fest out of the box.

Ja od zawsze pakowalem w telefony miuipolska swiezo po wyjeciu z pudelka.
Strzelam ze sporo ludzi jedzie na customach, wiec ja bym szukal na XDA opisu i wrazen z tego modelu, czyli r10c albo rn11 bo to to samo.
Tylko jak wyzej 4gb ram, to jest gowniana ilosc na 2023 rok.
  • Odpowiedz
ten procek to nie flagowiec i seria 8, ale nie jest jakis dramatyczny, a specyfikacja jest calkiem niezla.


@PurpleHaze: Ja bym powiedział, że jest dramatyczny. Jest to w zasadzie odgrzany, nieco podkręcony i wyprodukowany w lepszym procesie Snapdragon 665 z 2019, oparty na rdzeniach A73 (z 2016) i A53 (z 2012). Pod niektórymi względami zaliczył nawet downgrade, bo chociażby nie obsługuje nagrywania w 4K i ma gorszy modem.
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: W teorii nie, w praktyce to od samej premiery Redmi Note 11 widziałem narzekania w internecie na jego działanie nawet przy najbardziej podstawowych czynnościach. Nie wiem czy inni producenci lepiej sobie poradzili z tym procesorem.
  • Odpowiedz