Wpis z mikrobloga

Zrobiłem sobie dwa kable do #ps2
Pierwszy to podwójnie ekranowany RGB Scart, a drugi to podwójnie ekranowany component z kabla od xboxa 360. Ten pierwszy wygląda super, zarówno na starym telewizorze LCD 1080p z wejściami Scart jak i na telewizorze LCD 4K przez upscaler GBS-Control.
Component jak dla mnie wygląda mega słabo w obu przypadkach. Obraz strasznie śnieży, ma wyblakłe kolory i tak zastanawiam się czy to kwestia mojego słabego wykonania, czy przy componentach tak po prostu jest.

Ma ktoś z was może jakiś pożądnie wykonany komponent typu HD Retrovision i mógłby podzielić się fotką jak to wygląda na LCD?
#retrogaming
  • 9
  • 0
@alamo888: Trochę się pobawiłem i mam takie wnioski.

Jeżeli chcesz grać w gry PAL i NTSC z przeplotem, czyli w rozdzielczościach 576i lub 480i, to używaj RGB Scart + GBS-C. Kolory są lepsze i nie ma zakłóceń.

W momencie gdy gra oferuje tryb progresywny, czyli 480p to warto używać Component + GBS-C. W takim trybie zakłócenia nie występują, a dodatkowo nie ma takiego dziwnego zielonego odcienia czerni.

Dodam fotki poniżej.
Ja jeszcze nie mam gbs-c, kabel od xboxa leży i czeka na przerobienie tak ze tu nie pomogę. Wiem ze istnieje plugin do mcboot do podbijania rozdziałki może to jest jakieś rozwiązanie żeby wszystko latało po componencie
  • 0
@alamo888: ten plugin to GSM i go właśnie użyłem na tej fotce w trybie progresywnym. Kwestia jest taka, że to rzadko dobrze działa. Podeślij proszę fotki efektów jak zrobisz ten kabelek.