Wpis z mikrobloga

Jak poprawić swoją pamięć? Przykładowo, przeczytam książkę lub posłucham podcastu z dużą ilością interesujących ciekawostek, ale nie potrafię sobie większości z nich przypomnieć już następnego dnia. Jeśli pojawi się powiązany temat w jakiejś dyskusji, to taka ciekawostka bez trudności mi się przypomni i skojarzy, ale samemu, bez impulsu, nie jestem w stanie sobie przypomnieć wątków z książek lub filmów ( ͡° ʖ̯ ͡°) Obejrzę wszystkie sezony jakiegoś serialu, ale pamiętam tylko kilka scen i wątków...
Mam łeb zawalony taką ukrytą wiedzą, do której nie potrafię samodzielnie dotrzeć.
#psychologia
  • 7
@Ranger: Neurony są ze soba połączone. Pobudzasz jeden i rusza lawina - np. wspomnień.
Chcesz sobie coś przypomnieć, to wystarczy przypominać sobie rzeczy naokoło, aż szturchniesz ten neuron, co potrzebowałeś.
Np. Byłeś ubrany w krawat i miałeś zegarek na ręku, podczas nauki? Na egzaminie dobrze też mieć krawat i zegarek, bo wprowadzisz się w podobny stan. Wpadłeś na pomysł, podczas picia kawy? Napij się kawy. Latanie samolotem, kojarzy ci się z
Nemayu - @Ranger: Neurony są ze soba połączone. Pobudzasz jeden i rusza lawina - np. ...
@420_3: Gotu Kolę też mogę polecić. Dobra na skupienie, uspokojenie i na pamięć też pomaga. Inne zioła jakie stosowałem działały w niezauważalny sposób, o ile w ogóle, a po gotu koli było widać działanie.

gotuj koła działa tak mocno że idzie sobie przypomnieć całe dzieciństwo xD


Sporo sobie przypomniałem, ale nie wiem na ile to zasługa gotu koli. Bardziej zauważyłem, że co jakiś czas sobie różne rzeczy przypominałem, ale wcześniej nie