Wpis z mikrobloga

  • 1
@Cicer_Cum_Caule: Większość zła na Ziemi powodowane jest przez religie. Wiem wystarczająco dużo aby być ponad tymi, którzy tkwią w narzuconym im we wczesnym dzieciństwie światopoglądzie i marnują swój czas chociażby w kościołach. Ktoś coś napisał, ktoś coś powiedział a ciemnota łyka jak pelikan.
@DeXteR25:

Większość zła na Ziemi powodowane jest przez religie


na jakiej podstawie wysnuwasz takie wnioski?

Wiesz wystarczająco dużo? Jesteś samodzielną, myślącą jednostką? No i myślisz i jak sądzisz, jak powstał świat? Bez udziału Boga?
  • 6
@Cicer_Cum_Caule: Islam. Krzyżowcy. Wojny religijne. Mordowanie w imię "Boga". Sam dobrze wiesz jak jest. Powiedz w swoim rodzinnym domu, że jesteś niewierzący to zobaczysz ile zła doświadczysz. Świat jest niestety dziełem przypadku. Żadnego Boga. Lubisz myśleć na codzień, że jesteś kimś więcej bo tak jest wygodnie. Prawda jest inna. Jesteśmy mniej niż niczym we wszechświecie. Każda religia jest kłamstwem. Gdybym miał wybrać jedną religię z przymusu to byłby to buddyzm. Najbardziej
  • 2
@ZantParty: Typowa przypadłość katoli. Ocena drugiego człowieka nie znając go. Moją największą wartością jest moja żona. Na drugim miejscu stawiam rozwój osobisty i pasję. Nikt już nie musi mi mówić co mam robić. Jestem w pełni samodzielny tylko dzięki sobie. Żaden Bóg w niczym nigdy mi nie pomógł. Bo nie istnieje zwyczajnie. Powiem Ci wiecej. Moje zycie stalo sie lepsze od momentu gdy uświadomiłem sobie jak bardzo religia jest zbędna a
@DeXteR25: Co do krzyżowców, czyli krucjat, były formą odpowiedzi na agresję islamu, nie atakiem. Każda religia jest fałszywa, oprócz wiary katolickiej. Jedyne źródło Prawdy o Bogu. Świat raczej na szczęście nie jest dziełem przypadku, przecież obserwując przyrodę można do tego dojść, czy przypadkiem mogłoby to wszystko powstać i być tak starannie ułożone (zaplanowane)? "Prochem jesteś, w proch się obrócisz" to chyba nie jest myślenie, że jest się kimś więcej. Co więcej,
  • 1
@Cicer_Cum_Caule: Ani ja osobiście niczego nie badalem ani Ty. Ja opieram się na dowodach współczesnej nauki i osiągnięciach człowieka a Ty na książce w której brak sensu i słowach księdza. Ja jeżeli czegoś nie rozumiem to nie przypisuje do tego mitycznej siły, bo za parę lat wyjaśni to ktoś mądrzejszy ode mnie. Tak zawsze było. Bóg to uniwersalna odpowiedź na to czego nie umiesz wyjaśnić. Ja wolę samemu zrozumieć. Ewolucja musi