Wpis z mikrobloga

Mocno czekałem na Weird West, a o sprawdzeni Callisto Protocol nawet nie myślałem. Bardzo lubię nastrojowe horrory, ale nienawidzę jumpscareów, jest to najtańsza forma straszenia, a według recenzji na tym ta gra bazuje. Krytykowali też walkę wręcz. Odpaliłem jednak CP na testa i jestem mega pozytywnie zaskoczony. System walki bardzo mi leży, a klimat wylewa się z ekranu. Owszem, jumpscareów tu pod dostatkiem, ale po prostu zamykam wtedy oczy i elo xD najbardziej urzekł mnie dubbing, postacie są świetnie zagrane, a głosy dobrane perfekcyjnie. Gorąco polecam!

  • 9
@Matioz: callisto fajna gra, grałem chwilę po premierze to miała skoki klatek tak między 30-45 chyba a teraz ma 60 bodajże? Ofc mówię o wersji na ps5, aż bym se zagrał ponownie a widzę że ma dodatek teraz w promocji w ps store
@youknowthisxd: ja gram na PS4 i nie odczuwam żadnych spadków, do tego wygląda bardzo dobrze. PS5 kupię dopiero, jak wymienię telewizor. Niby ma HDR i inne bajery, ale brak w nim natywnego 4K, więc z zakupem konsoli się wstrzymuje.
@Matioz: W DS1 Remake wprowadzili rozwiązania z DS2 i DS3, jak lepsza mechanika 0G czy możliwość wykorzystywania ostrych przedmiotów i kawałków ciał nekromorfów jako broni. Do tego zatkali parę nieścisłości fabularnych, ale jeżeli nie grałeś do końca w oryginalnego DS1 to raczej nic szczególnego nie zauważysz. No i teraz główna postać gada.

Z drugiej jednak strony fabuła w gruncie rzecz jest taka sama (prócz rzecz jasna sekretnego zakończenia) i przechodząc to
@ChochlikLucek: ooo, nie znoszę niemych protagonistów, więc warto nawet dla tego. To jest mój jedyny zarzut do gier na #nintendoswitch. Wszystko #!$%@? do perfekcji, dopieszczony najmniejszy szczegół, ale nie zrobią dubbingu, bo nie i #!$%@? xD Wracając do DS, to chętnie ogram, jak tylko trafi do PS Plus. Chyba, że jest w tej subskrypcji EA? Od powstania PS Plus Extra, kupiłem tylko jedną grę - Dying Light 2 w edycji