Wpis z mikrobloga

Prośba o wskazanie kierunku. Przyszedł mi do głowy pomysł zakodowania pewnego narzędzia. Jeżeli mielibyście napisać kod, który wyszukuje czasowniki w stronie biernej, to jakbyście się do tego zabrali? Chodzi wyłącznie o język polski. Są jakieś tam bazki, słowniki, zakładam więc, że nie trzeba tego cisnąć neuro-siatą, ale może się mylę. Robił ktoś coś podobnego?

Jeżeli kogoś interesuje kontekst, to ostatnio zacząłem pisać powieści, a robi się to tak, że najpierw powstaje pierwsza wersja, później druga i w końcu trzecia. Ja sobie chcę pomiędzy wersjami czesać to czymś, żeby pewne rzeczy były totalnym no-brainerem. Dodatkowo to trochę wstyd w XXI pierwszym wieku ręcznie szukać kropki, po której jest coś innego niż spacja, lub powrót karetki.

#programowanie #analizadanych #pisarstwo #pisanie #redakcja
  • 4
  • Odpowiedz
@debug: znikąd ;) Robisz regexa, który będzie obejmował oddzielny wyraz, trzy litery (minimalna długość bazowego elementu czasownika), a potem końcówka -ana, -any, -ani.
  • Odpowiedz
  • 0
@fiddle: ok, widzę że musze sobie te czasowniki pobrać z wikipedii. Obciąć końcówkę fleksyjną i dodać imiesłów bierny, sprawdzając wcześniej, czy nie mam do czynienia z czasownikiem nieregularnym.
  • Odpowiedz