Wpis z mikrobloga

No a poza tym udowodnili że umieją zarządzać finansami państwa, wszystkie wskaźniki makroekonomiczne były dobre 2008-2015


@dzem_z_rzodkiewki: które konkretnie?

Nie jestem ekonomistą, ale rzut oka na to co zwracają google na zapytanie o wykresy wzrostu PKB, bezrobocia, zadłużenia do PKB, dochodu rozporządzalnego na głowę, nawet inflacji(!) wskazuje że licząc do początku pandemii generalnie za rządów PiS wyglądało to lepiej. ¯\(ツ)/¯

Masz poniżej wykres inflacji z googli - przerywaną linią zaznaczony jest
KEjAf - >No a poza tym udowodnili że umieją zarządzać finansami państwa, wszystkie ws...

źródło: 336a2b78a5fd28-948-417-0-0-1813-798

Pobierz
@VAPORUMBAN: A nawet jeśli? To nie oni zmienili ustawę, że w spółce każdy debil może zasiąść. To nie oni wywalili kase na puste lotnisko. I tak dalej i tak dalej. Nawet jak platforma nie zmieni nic to i tak będzie lepiej niż PiS który kolejne rzeczy #!$%@?.
@KEjAf: sprawdź pkb na tle krajów postkomunistycznych jak straciliśmy dynamikę którą mieliśmy za rządów PO, sprawdź realne pensje o ile wzrosły. PKB samo w sobie nic nie daje jak nie porównasz z regionem

Sprawdź też budżet kraju i na ile % pomógł on polepszyć uslugi publiczne, drogi i inwestycje. Podpowiadam 250mld vs 610mld

Kondycja firm, ilość firm

Na jakich warunkach zaciągany jest dług kraju
nie wiem czemu ludzie w ciemno rzucają takie bzdury


@misiek_kobi: kłamstwo powtarzane 1000 razy staje się prawdą, podobnie jak na przykład pisane w kółko na wypoku to że jedynymi przewinieniami rządu PO było jedzenie ośmiorniczek w knajpie i zegarek Nowaka.
@dzem_z_rzodkiewki: No, zobaczmy, po kolei:

pkb na tle krajów postkomunistycznych jak straciliśmy dynamikę którą mieliśmy za rządów PO


wklejam poniżej wykres - cały czas jesteśmy wyraźnie na czele stawki.

sprawdź realne pensje o ile wzrosły


szczerze, nie wiem co to są w ogóle realne pensje, ale wpisuję w google:
https://www.projektexplicite.pl/realny-wzrost-wynagrodzen-w-polsce/

I widzę bardzo wyraźną stagnację w 2008 - 2013, 14 rusza i od 15 do 19 wyraźnie rośnie.

Sprawdź też budżet
KEjAf - @dzemzrzodkiewki: No, zobaczmy, po kolei:
 pkb na tle krajów postkomunistyczn...

źródło: image_2023-10-02_115410457

Pobierz
@kopek: wraz z PO wróci seryjny samobójca a jego "pacjenci" będą umierać jak zwykle w piątek tak by sekcja zwłok była w poniedziałek
( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kopek: Nie ma żadnych. Prawda jest taka, że PiS zdegenrował system polityczny, a PO po prostu ich zastąpi i będzie to kontynować, bo moralnie są na takim samym poziomie, tylko brakowało im zuchwałości żeby to robić gdy oni byli u władzy.
Może mi ktoś podać jakieś argumenty plusy żeby głosować na PO?


@kopek: będzie nadal #!$%@? ale mniej. PO święte nie jest, sam PO hejtuję na wykopie od zawsze ale jak porównasz afery PiS i PO to zwyczajnie jest lepiej wychodzi PO.
Zresztą zdrowy wynik wyborów bedzie wtedy gdy żadna partia nie będzie miała większości, żeby można było pociągać do odpowiedzialności za afery.