Wpis z mikrobloga

Chcę kupić grafke - waham się między RTX 4070 a RX 7800XT. Kupować teraz czy warto polować na promkę bo mogą coś obniżyć? W piatek na stronie Acera Zotac 4070 był za 2400 także mają z czego zbijać, pytanie tylko czy jak wróci dostepność 7800XT na rynek to ceny spadna czy złodzieje prywaciarze dalej beda trzymać marże
#pcmasterrace #komputery #amd #nvidia
  • 8
@purrminator: w tamtym roku dało się wyrwać nowe karty taniej na Black Friday? Składam kompa od zera, póki co kupiłem jedynie obudowę, dysk i zasilacz bo były na promkach i jak faktycznie hardware fajnie wychodzi na promocjach to jestem w stanie poczekać, chociaż rozrzutność #!$%@? pisu przed wyborami tak osłabiło złotówkę, że moze być różnie
@ScapularNotch: wiesz, no, kwestia kraju. W PL 98% promek na BF to scam ale wśród tych legitnych może się trafić właśnie jakieś GPU i wtedy jest ładnych parę stówek to przycebulenia. Nikt ci z wyprzedzeniem nie powie co i gdzie na jakiej promce się pojawi.
Twoja decyzja czy zakup może te niespełna 2 miechy zaczekać czy bierzesz teraz.
@ScapularNotch: siedziałem dość długo na rx 6600xt. Sterowniki AMD to nadal shit, i nikt mi nie wmówi że jest inaczej. Fakt jest lepiej i będzie lepiej ale co z tego. Pobór prądu jest absurdalny w nowych rxach, co za tym idzie temperatury i głośność. Przeniosłem się z tej karty na 4070. I to na tańszą wersję i jestem bardzo zadowolony. niski pobór prądu, cichutka, zimniutka. Frame generation to jest genialna technologia
@ScapularNotch: to tez zalezy od kursu dolara. miesiac temu byl po 4.15, teraz 4.37
pytanie czy np. za te 2 miesiace na black friday dolar nie bedzie drozszy, a promki u nas na bf to w wiekszosci scam
co do wyboru amd vs nvidia, to zalezy czy zalezy ci na RT. Jesli tak, to kup 4070.
7800 xt moze byc tez dobrym wyborem - FSR3 juz jest, choc na razie tylko