Wpis z mikrobloga

3 godziny temu wracając do domu miałem kontrole policyjną. Jakie było moje zdziwienie, gdy podjeżdżając już do nich zatrzymywany tą ich 'świecącą marchewą' zauważyłem, że mają... radar. Acz, zapomniałbym, rzecz działa się na jakiejś takiej 5rzędnej drodze gminnej, czy powiatowej, w terenie zabudowanym co prawda, ale jakość asflatu na tym odcinku nie pozwala na zdrowy rozsądek rozwijać więcej niż te 50-60km/h, co by felgi nie #!$%@?ć, zwłaszcza po ciemku jadąc.

Ale w sumie radar radarem, inna rzecz dała mi troche do myślenia. Kontrolowała mnie taka młoda, ładna dziewuszka ( nie wiem, z 22-23 lata miała na oko ), uprzejma, nie jakaś pyskata #!$%@?, jak to często się zdarza w szeregach damskiej części policji. No i tak sobie pomyślałem : Kuźwa, fajna dupa, miła, życie mogłaby se ułożyć jak człowiek, chłopa z kasą se znaleźć, iść robić za tysiąc pińcet do sklepu mając opłacany ZUS do emerytury i prowadzić spokojne, dostatnie życie, to do policji poszła. Ciekawe co kieruje decyzjami takich dziewczyn, że pchaja się w taki niezbyt, nazwijmy to, kobiecy, #!$%@? i niewdzięczny zawód.


#przemysleniazdupy #minicoolstory
  • 10
  • Odpowiedz
@killerpizza: pewnie idealistka, albo w rodzinie byli policjianci. Jak idealistka to szybko zmieni zdanie o tej pracy i posu.. przesuną ją na jakies biurowe stanowisko :)) generalnie z tego co czytałem to policjanci bardzo narzekaja na policjantki szczególnie w słuzbach interwencyjnych, ze nie daja sobie rady i trzeba im bardzo pomagać a potem jak nie wyrabiają sie to przesuwa sie takie kobiety na stanowiska biurowe i papierologiczne.
  • Odpowiedz
@zkogodebil: Zapomniałem dodać, że laska była raczej na przeszkoleniu ( podpatrywała, jak kolega obsługuje magiczny radar ), więc emerytura raczej na nowych zasadach - tak jak wspomniałem, młodziutka.
  • Odpowiedz
@killerpizza: a może po prostu lubi ten zawód? znam pełno różowych pasków, które chciały iść do policji. Sama chciałam startować, ale nie przeszłabym badań lekarskich, a praca całkiem fajna, tym bardziej, że 90% pracowników to faceci, dla mnie praca idealna.
  • Odpowiedz
a może po prostu lubi ten zawód?


@ojaadaj20: To trochę dziwne tłumaczenie, bo jak mozna lubić coś, zanim się to pozna? A nie wiesz jak wygląda praca w policji póki nie zaczniesz tam pracować. Żeby nie było-ja też nie wiem, jak ona wygląda. Ale nie sądzę, by było kolorowo.
  • Odpowiedz
@killerpizza: wystarczy ktoś znajomy kto pracuje i możesz poznać realia takiej pracy, dla mnie ciężka sprawa praca na zmiany, weekendy, święta i inne takie, ale socjal przyciąga, wystarczy, że studia kończyła na jakiejś resocjalizacji czy czymś podobnym i zarys sytuacji ma. :)
  • Odpowiedz
wystarczy ktoś znajomy kto pracuje i możesz poznać realia takiej pracy


@ojaadaj20: Tak, dziękuję, cośtam się nasłuchałem... Odwiedzam kolegę na cmentarzu, 22 lata miał i 2 lata przepracowane w policji, gdy strzelił sobie w klatę bronią myśliwską. Co ciekawe w tamtym roku, w którym się zabił, na kaliskiej komendzie było aż 6 samobójstw policjantów. Jak to Adam mówił : w robocie każdy jest kumplem, dopóki się nie odwrócisz plecami, wtedy
  • Odpowiedz
@killerpizza: tyle tylko, że każdy lubi co innego, Ty lubisz kobiety inny facet może lubić mężczyzn, więc ryzyko też może się komuś podobać, gdyby nie to, to na całym świecie brakowałoby gliniarzy. Co do samobójstw to masz rację, wśród policjantów bardzo często się zdarzają, trzeba mieć cholernie silną psychikę, żeby sobie poradzić, ale w wojsku jest to samo i paru innych zawodach, wiesz ja uwielbiam jeździć autem, Ty powiedzmy programować,
  • Odpowiedz