Wpis z mikrobloga

@masz_fajne_donice:

19 kwietnia 1945 do sztabu przybył gen. Pawło Szandruk, od 15 marca 1945 przewodniczący Ukraińskiego Komitetu Narodowego i głównodowodzący Ukraińskiej Armii Narodowej, podporządkowując sobie SS-Brigadefuhrera Fritza Freitaga i przejmując dowodzenie. 25 kwietnia żołnierze złożyli przysięgę na wierność Ukrainie i nałożyli na czapki ukraińskie godło państwowe. Po opuszczeniu frontu 7 maja 1945 przeszli rzekę Mur do brytyjskiej strefy okupacyjnej w Austrii. 10 maja 1945 SS-Brigadeführer Fritz Freitag popełnił samobójstwo, a bezpośrednią
Jest prezydentem zainstalowanym za pieniądze ruchu syjonistycznego i międzynarodowego lobby żydowskiego.


@muciek112: , Żydzi zainstalowali go po czym kazali jechać do Kanady i bić brawo SS manowi po czym rozkręcili z tego międzynarodowy skandal, który rzucił się cieniem na człowieka którego zainstalowali.
Brzmi całkiem logicznie.
Ponoć ludzie uważają, że Konfederacja jest nazistowska, to czemu mieli by jechać "swojego"? Gdzie tu logika? Boże, ile jeszcze bajkopisarstwa usłyszę na temat konfederacji?


@wojtek-m: Nie wiem ty mi wyjaśnij dlaczego są tak niespójni - ale takie teksty widzę na wykopie ostatnimi czasy z ich strony. Dlaczego obarczają Ukraińców winą za błąd Kanady?
@wojtek-m: Ale ja wiem dlaczego - pytam czy ty wiesz. Bo skoro nie wiesz to dziwne że ci to nie przeszkadza. A jak nie obchodzi cię to to dziwne że tu się wypowiadasz. A więc zgadzasz się z tym obarczaniem Ukraińców o błąd Kanady przez konfederatów z wykopu czy nie?
@masz_fajne_donice A co to w ogóle za pytanie drogi Panie? Myślisz, że jestem jakimś płatnym trollem z instrukcjami z góry (założę się, że takich dużo na wykopie, ale nie z konfy) i wiem wszystko o wszystkim, co ktoś napisze? XD
@wojtek-m: Nie sądzę ale pewnie się sam wypowiesz co sądzisz na temat roli Ukrainy z tym kanadyjskim SSmanem. Skoro temat cię interesuje. Mnie zbulwersowało to robienie #!$%@? z logiki ze strony Konfederacji więc się wypowiadam - ty możesz w ramach tej dyskusji określić się czy się z nimi zgadzasz czy nie.
@masz_fajne_donice Mnie zbulwersowała niespójność oskarżeń wobec konfy. Albo konfa to naziści i nie oskarżają Ukraińców o nazizm, albo nimi nie są skoro to robią. ALBO (co bardziej prawdopodobne) prywatne zdanie jakiś osób nie reprezentuje całej konfy, podobnie jak jacyś rasiści. To było moje spostrzeżenie, dlatego zadałem pytanie. Przepraszam, ale co do teorii spiskowych na temat Zełeńskiego nie mam wyrobionego własnego zdania.
Mnie zbulwersowała niespójność oskarżeń wobec konfy. Albo konfa to naziści i nie oskarżają Ukraińców o nazizm, albo nimi nie są skoro to robią.


@wojtek-m: Nigdy nie pisałem że Konfa to naziści - chociaż ksenofobia to ich podstawowa doktryna - natomiast nawet jeżeli by byli to by tym bardziej nie przeszkadzało to oskarżać o to innych. Nie ma tu żadnej niespójności. Tak jak Rosja oskarża innych o chęć zagrabienia ich terytorium i
@masz_fajne_donice Taki konsensus mnie satysfakcjonuje:) Ksenofobia niestety jest obecna w konfie, ale niestety ludzie kochają "czaro-białe" sytuacje, bo jak inaczej wytłumaczyć zawiłe niuanse szkodliwości masowej emigracji, z kultur diametralnie różnej od etnicznej? Przecież ci ludzie w większości się nie zasymilują, jak pokazały to inne liberalne kraje. Przepraszam o to, że wyjechałem z nazizmem, ale cały czas słyszę tą retorykę i odniosłem wrażenie, że każdy jadący po konfie ma takie przeświadczenie. Pozdrawiam.