Wpis z mikrobloga

#anime #initiald #animedyskusja

Obejrzałem pierwszy odcinek MF Ghost i chcę swoje 23min z powrotem.
Oczywiście rozumiem że są puryści którzy chcą żeby anime było jak najbliżej mangi, ale do jasnej cholery czy w czasach 12-13 odcinkowych serii trzeba poświęcać 69% czasu pierwszego odcinka na rozwinięcie "związku" MC z jakąś gnojówą (nie żeby mi przeszkadzała ich różnica wieku czy coś)
Animacja samochodów jest tak oszczędna że widać je właściwie tylko z jednej strony (mimo że widać jak drony latają za samochodami z różnych stron) i w sumie może łącznie je widać przez minutę
Sam sposób renderingu samochodów jest gówniany w porównaniu do Final Stage które wyszło chyba z 9 lat temu
Reguły MFG nie mają absolutnie sensu (A autor chyba sam nie wiedział co miał na myśli przez "grip-to-weight")
MFG niby jest w formacie PPV a w jednym ze zwiastunów wyścig jest pokazany na dużym ekranie jakiegoś budynku? (wtf)
Same wyścigi mają niby 30milionów subskrypcji na świecie (co nie oszukujmy się jest dość niewielką oglądalnością) a jest to pokazywane publicznie? (wtf 2)
MC oczywiście nie ma ojca

Plusy są takie że jedna z głównych postaci ma wielkość piersi względnie adekwatną do swojego wieku (czyt. małe) oraz że w ED jest jej kilka ujęć w przyjemnych dla oka pozach.

Ogólnie mam bardzo mieszane uczucia i obawiam się że hype train szybko się wykolei ze względu zły pacing albo za mało scen z wyścigami

6/10

W ogóle czekam na ten klon Cyber Fomuły z cute dziewczynkami co ma wyjść w 2024, ale jak znam życie to będzie to podobny średniak, bo trzeba zmoeifikować wszystko
  • 1