Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#firma #biznes #detailing #gpt Napaliłem się na wystartowanie z firmą i szybkie zatrudnienie pracownika 1700€ netto Zrobiłem biznes plan w ogóle nie znając cen w Polsce. Bazowałem na średnich cenach z Niemiec Francji i Hiszpanii w Euro.

Pierwszy biznes plan to 250k € na start. Obliczenia potwierdziły że trzeba mieć do 312k € licząc po cenach z 09.2023. GPT wypluł również że na start potrzeba 60k € przez pierwszy rok działalności potem 3 lata 250k € i następne lata to już profit w szóstym roku 60-100k €

40 klientów w miesiącu lub 2 co by chcieli ceramikę na auto z kompleksowym czyszczeniem i zabezpieczeniem podwozia.

Z drugiej strony po korekcji biznes planu uwzględnieniu tylko 4 klientów w miesiącu 760 € w miesiącu i inwestycja przestaje być opłacalna i nie przyniesie zysków. Przestaje być to rentowne na przestrzeni 10 lat.

Rok 1:
Przychody od klientów: €760/miesiąc * 12 miesięcy = €9,120/rok
Koszty operacyjne prowadzenia działalności (z uwzględnieniem wszystkich wcześniejszych kosztów): €44,220

Rok 10:

Przychody od klientów: €760/miesiąc * 12 miesięcy = €9,120/rok
Koszty operacyjne (z uwzględnieniem wszystkich wcześniejszych kosztów): €44,220

Podsumowanie Kosztów (6-10 lat):

Całkowite szacowane koszty operacyjne (5 lat): €44,220/rok * 5 lat = €221,100

Podsumowanie Przychodów (6-10 lat):

Całkowite przychody w ciągu 5 lat: €9,120 * 5 lat = €45,600

Rentowność:

Po 10 latach działalności firma miała całkowite przychody w wysokości €27,360 (z pierwszych 3 lat) + €45,600 (z kolejnych 5 lat) = €72,960. Koszty operacyjne w tym okresie wynosiły €132,660 (z pierwszych 3 lat) + €221,100 (z kolejnych 5 lat) = €353,760.

Rentowność można obliczyć jako:

Rentowność = (Przychody - Koszty operacyjne) / Koszty operacyjne * 100%

Rentowność = (€72,960 - €353,760) / €353,760 * 100% = -79.36%

Niestety, po 10 latach działalności firma nadal będzie miała straty netto wynoszące około -79.36%. Warto rozważyć strategie rozwoju i zwiększenia liczby klientów, aby osiągnąć rentowność w przyszłości.

To daje pojęcie jak bardzo ważni są klienci a czterech klientów w miesiącu to minimalny dużo zaniżony pułap tylko 760€ :D Trzeba podejść do tego z jakimiś statystykami i sprawdzić jeszcze inne statystyki podobnych firm które działają na rynku teraz. 40 klientów w miesiącu to 2 klientów dziennie to nawet nie trzeba by sie mocno spinać w pracy i pracownik by to ogarniał w jeden dzień SUPER więc te 60-100k € już w szóstym roku działalności jest jak najbardziej możliwe. Start od 312k € +15% na poślizg 359k € na start.

Dorzucam cennik jaki wymyśliłem nie patrząc jeszcze w cenniki innych profesjonalnych firm.
II. Opis Usług i Cennik
Usługa Cena (€)
Mycie wewnątrz 50
Pranie wewnątrz 50
Mycie z zewnątrz aktywna piana i mycie ręcznie w tym felgi (nie ściągane koła) 50
Mycie z zewnątrz aktywna piana i mycie ręcznie w tym felgi (ściągane koła) tarcze i podwozie 100
Mycie z praniem wewnątrz 100
Mycie z praniem wewnątrz i mycie zewnątrz bez zdejmowania kół 150
Mycie z praniem wewnątrz i mycie zewnątrz ze zdejmowaniem kół,czyszczeniem felg ii czyszczeniem podwozia, tarcze 200
Mycie podwozia 50
Mycie wewnątrz i na zewnątrz + felgi + podwozie + nadkola tarcze + wosk od spodu i na karoserię auta kompleksowo 360
Impregnacja woskiem od spodu podwozia od 100
Impregnacja woskiem lub powłoka na karoserii auta od 50

III. Koszty Inwestycji na start (€)
Pozycja Koszt
Teren i hala 150,000
Maszyna do mycia ciśnieniowego 5,000
Maszyna do impregnacji woskiem 10,000
Filtry i narzędzia 1,500
Klocki hamulcowe i narzędzia 10,000
Maszyna do mieszania kolorów lakierów 5,000
Lakier renowacyjny 1,500
Maszyna do impregnacji podwozia (CO2) 24,000
Maszyna do impregnacji powłok różnych 10,000
Pozostałe koszty uruchomienia firmy 5,000
Kapitał obrotowy 5,000
Suma kosztów inwestycji 226,000



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 7
✨️ Autor wpisu (OP): Może mój wpis powinien być dużo krótszy z pytanie o pracę na #praca #damprace

Dam pracę w UE 1700€ netto na stałą umowę o pracę. 128h na miesiąc. System 4x8h.

Wymagania:
Zdolności do zrobienia profesjonalnie polerki karoserii samochodów i poprawne nałożenie drobnych zaprawek lakierniczych (nie pistoletem)
Umiejętności w oklejaniu szyb i oklejaniu karoserii samochodu mile widziane.
Chęci do pracy przy myciu aut kompleksowo. i zabezpieczeniu ich powłokami
✨️ Autor wpisu (OP): @programista15cm szukam odpowiedzi ilu klientów potrzeba mieć dziennie żeby teki interes działał. Pozdrawiam

Jeżeli w miesiącu odnotujemy 40 klientów różnego rodzaju to ile € jest co miesiąc z takiego interesu na przestrzeni 10 lat?
ChatGPT

Jeśli w miesiącu obsługujemy 40 klientów różnego rodzaju usług i przyjmujemy, że średnio każdy z nich płaci 360 €, to miesięczny przychód z interesu wynosi 40 klientów * 360 €/klient = 14
✨️ Autor wpisu (OP): @programista15cm Myje auta floty z dojazdem i zastanawiam się czy by 340k € wystarczyło na początek żeby robić na miejscu. Wygląda na to że pracownik by to ogarnął i w następnych 10 latach przychody 36k € rocznie to 3k € na miesiąc no i zostaje atrakcyjna działka przy drodze krajowej Teren 475 m² 76 000 € i biuro z hangarem na 2 auta 68k € . Niezły dochód
✨️ Autor wpisu (OP): Moje wyliczenia z chat GPT są bardzo trafnę teraz popatrzyłem i 342k $ i 463k $ szacowanie dokładne znaczy że biznes plane jest poprawny a robiłem go sam z GPT dla zabawy bo mam czas.

źródło żeby nie zaniżać poziomu naszego kochanego mirko
https://finmodelslab.com/fr/blogs/startup-costs/car-wash-startup-costs

Znalazłem dwie bardzo dobre lokalizacje przy głównej drodze dlatego projektu w punkt duży hangar po starym garażu z 1000m2 lub w tym samym