Wpis z mikrobloga

Witam, chłop się pcha w coś czego nie umi ( ͡º ͜ʖ͡º)
Chciałbym kupić sobie pierwszego drona, małżonka zajmuje się profesjonalnie fotografią i myślimy o wdrożeniu drona do oferty. Zastanawiam się czy Mini 3 Pro wystarczy do jakiś nagrań / zdjęć z sesji, ewentualnie jakieś filmiki na wsi / małym mieście. Czy kontroler z ekranem jest lepszy dla amatorów? Czytam że są plusy dodatnie i plusy ujemne ( ͡º ͜ʖ͡º). Czy jedna bateria starczy na start czy od razu lepiej brać ten większy pakiet? Czy ta gwarancja care to must have? Znalazłem na OLX kilka fajnych ofert z dodatkowymi bateriami / kontrolerem z wyświetlaczem w cenie nowego golasa. Fajnie jeżeli ktoś się coś zna i ma 10 minut na pogadanie, byłbym wdzięczny.

#dji #drony #dron
  • 8
  • Odpowiedz
Zastanawiam się czy Mini 3 Pro wystarczy do jakiś nagrań / zdjęć z sesji, ewentualnie jakieś filmiki na wsi / małym mieście.

@KrulAsdfgg: a jak robiłeś jakiś research na własną rękę, tj. oglądałeś filmy na youtube, to nie wyciągnąłeś żadnych wniosków, czy taka jakość wam odpowiada?

Czy kontroler z ekranem jest lepszy dla amatorów?

kontroler z ekranem jest lepszy bo nie musisz wtedy używać telefonu do tego celu, to plus nie tylko dla
  • Odpowiedz
@KrulAsdfgg:
1. Generalnie mam taką zasadę "kupujesz najdroższego drona DJI (z serii mini) na któego Cię stać i będziesz zadowolony", mini 3 pro to dobry dron, ja osobiście dokładałbym do 4 pro bo ma lepsze opcje wideo i działa już na nowym systemie.
2. Jakość jest "good enough", są używane profesjonalnie, Mini 4 ma lepsze video i lepsze opcje śledzenia (bo ma więcej sensorów), więc może? Znam fotografów którzy mają
  • Odpowiedz
  • 0
@advert @sirgorn

Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Myślałem również o czwórce, aczkolwiek za tą cenę wolę chyba wziąć 3 pro i mieć kilka dodatków w tej samej lub niższej cenie. Ewentualnie sprzedam i się przesiądę na wyższy model. Telefon posiadam Xiaomi Mi 11 i ekran jest bardzo dobry w słońcu, aczkolwiek zastanawia mnie kwestia która była gdzieś poruszona. Czy podczas latania jest problem odebrać połączenie / odpisać na wiadomość? Czy aplikacja
  • Odpowiedz
@KrulAsdfgg: tak, aplikacja będzie działać w tle - ale żeby latać to nawet telefonu podłączać nie musisz , tylko będziesz latał bez wizji (chociaż tego nie testowałem). Mi parę razy aplikacja scrashowała i mogłem wrócić bez problemu do "domu", albo na spokojnie ją odpalić od nowa.
Głównym aspektem to jest po prostu wygoda i szybkość rozkładania zestawu. Jeśli dużo osób do Ciebie dzwoni i pisze to kup po prostu aparaturę
  • Odpowiedz
@KrulAsdfgg:
1: nie na każdym telefonie appka od DJI zadziała poprawnie. Na stronie DJI jest lista kompatybilnych telefonów.
2: celuj 2 Mini4P, jeśli ogarniacie też filmy w ramach działalności, bo róznica jest w filmach pomiedzy 3 a 4
3: Zainwestuj w DJI Care, jak rozwalisz drona, to bez pytania wymieniają na nowego, a dron u Ciebie ma zarabiać, wiec im szybciej wróci z wymiany tym lepiej.
4. Baterie to must have, tak samo jak dock do ładowania baterii i dokup zapasowe śmigła z 1-2 kompletów
5. Kontroler z ekranem ma ze 2-3 dodatkowe buttony wiec jest troche wygodniejszy, za to kontroler bez ekranu umozliwia korzystanie z alternatywnych appek na telefonie, nie
  • Odpowiedz
Zastanawiam się czy Mini 3 Pro wystarczy do jakiś nagrań / zdjęć z sesji, ewentualnie jakieś filmiki na wsi / małym mieście.


@KrulAsdfgg: szczególnie że ma to być dodatek do fotografii, tak. Jakość jest porównywalna do tej z sensownych telefonów. Da się zrobić fajne ujęcia.

Czy kontroler z ekranem jest lepszy dla amatorów? Czytam że są plusy dodatnie i plusy ujemne ( ͡º ͜ʖ͡º). Czy jedna bateria starczy na start czy od
  • Odpowiedz
  • 0
@puexam dziękuję bardzo za odpowiedź. Po komentarzach oraz głębszym zastanowieniu coraz bardziej przychylam się jednak do Miniacza 4. Z 2 letnim ubezpieczeniem, kontrolerem z wyświetlaczem i zestawem Fly More wychodzi ok. 6k brutto z Amazon.de. A może uda się wyjść poza ramy fotografii i siądzie kręcenie komercyjne. Na pewno jestem już zdecydowany na zestaw z bateriami oraz Care aby życie nie zaskoczyło i zacząć przygodę na spokojnie.
Zastanawiam się jedynie czy
  • Odpowiedz
@KrulAsdfgg: lata się wtedy, kiedy jest pogoda ( ͡° ͜ʖ ͡°) obczaj apkę UAV Forecast albo coś podobnego - generalnie wiatr i geomagnetyczne burze to to na co trzeba zwracać uwagę
dla mnei to dopiero pierwsza zima będzie więc nie podpoiwiem ale planuję latać tak dużo jak się da :)
  • Odpowiedz