Wpis z mikrobloga

  • 0
@tamagotchi: Akurat do kanałówek to ja mam pancerne zęby. Swego czasu dziura na pół czaszki, a brak kanałówki nawet xDDD

Chociaż jak tak patrzę to w lustrze nawet dziury nie widać (wyczuwalna językiem jest), więc to pewnie z 50/80% plomby się urwało i zobaczę po weekendzie czy nadal będzie boleć to może się nawet oleje temat xDDDDD
  • Odpowiedz
@BlackReven: nie pochwalam. Sam miałem wymienić wszystkie amalgamaty (zostały mi jeszcze 2), tak jak usunąć ósemki, ale to odwlekam i pewnie dopiero jak coś się z nimi stanie to się za to wezmę.
  • Odpowiedz
  • 1
@tamagotchi: Ja byłem na tyle mądry, że jak plombowałem to tylko tymi normalnymi, a nie amalgamatami. Współczuję XDDD

Mi ósmeki na szczęście ładnie wyrosły, więc nawet nie chce słyszeć o usuwaniu ich, aby ino kasę zedrzeć z człowieka ( ͠° °)

W ogóle ceny po 2019 to jest jakieś nieśmieszny żart. Kurła płaciłem w ~2016 po ~120 zł za wypełnienie (°°
  • Odpowiedz
@BlackReven:

Ja byłem na tyle mądry, że jak plombowałem to tylko tymi normalnymi, a nie amalgamatami.

nie miałem na to wpływu w podstawówce, nie ma czego współczuć, są wytrzymalsze niż te nowe plomby
  • Odpowiedz
@BlackReven Choć nie radze zlewać, bo sam tak wylądowałem z jebitnym bólem w oczekiwaniu na zębodłuba, to fajnym patentem jest plomba tymczasowa, w takich tubkach to sprzedają. No i udało mi się polatać do wizyty, brak jakoś 3/4 zęba
  • Odpowiedz
  • 1
@Piro3202: Nie no 40/50 zł to jeszcze bardziej się nie opłaca jak będzie trzeba iść #cebula xD

Szczególnie że ja mam taką przypadłość, że kiedyś mi się bateria wylała na zęby (od szczoteczki elektrycznej) i poszła mi demineralizacja z przodu zębów od góry (i tam też 5 wypadła), a nie klasycznie dziury od środka (4k wydałem, aby to połatać swego czasu) ( _)

Nie boli, ale mocno #!$%@?
  • Odpowiedz
@BlackReven idziesz do stomatologa na NFZ to plomba tymczasowa jest w ramach ubezpieczenia. Są dyżury stomatologiczne czynne całą dobę, powiedz że cię boli to ci założą. Tylko zapewne usuwając obecną
  • Odpowiedz